Nie widać nadziei dla PolRestu

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 kwietnia 2010
Kategoria:
polrest_logoObecną sytuację spółki, która do niedawna była operatorem takich sieci restauracji jak Rooster czy Invito, zarząd określa jako skrajnie trudną. Nie widzi także szans na zmianę tego stanu rzeczy.

Mimo że spółka w lutym tego roku zakończyła działalność operacyjną, nadal pojawiają się informacje jakoby była dla niej jeszcze szansa np. poprzez pozyskanie inwestora startegicznego lub przejęcie. Do tych pogłosek postanowił ustosunkować się zarząd spółki w specjalnym komunikacie, w którym „w szczególności zaprzecza uporczywie rozpowszechnianym na rozmaitych forach dyskusyjnych informacjom, jakoby rozmowy na temat przejęcia lub dokapitalizowania Spółki prowadzone były z notowanymi na GPW w Warszawie spółkami branżowymi, a to: AmRest Holdings S.E., Sfinks Polska S.A. lub Polskie Jadło S.A.”.

Prezes PolRestu Kornel Drozdowski podkreślił, że nie są obecnie prowadzone żadne negocjacje ani przez spółkę, ani przez jakikolwiek podmiot działający na jej zlecenie w sprawie przejęcia lub pozyskania inwestora strategicznego.

PolRest rozwijał sieci restauracji własnych pod markami Rooster (bary grillowe) oraz Invito (pizzerie). To ten drugi koncept, który wystartował w 2008 roku, okazał się całkowicie chybiony i przesądził o drastycznym pogorszeniu się wyników PolRestu. Plany były ambitne – na koniec 2010 r. PolRest miał zarządzać 32 restauracjami Invito, w rzeczywistości jeszcze w 2009 r. działalność większości z nich została zawieszona. Nie bez znaczenia okazał się też kryzys, który odbił się na wynikach wielu firm gastronomicznych.

Jak radzą sobie sieci barów i restauracji rozwijające się poprzez franczyzę, można dowiedzieć się z naszego raportu "Franczyza w gastronomii - podsumowanie 2009 r. i perspektywy na 2010 r.".

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram