Nie toczą się obecnie żadne sprawy sądowe przeciwko Semaxowi

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 grudnia 2009
Kategoria:

semax_logo1Gdy po 20 latach działalności spółka ogłasza upadłość jej dalsze losy muszą wzbudzać emocje. Tak jest także w przypadku spółki Semax.

W marcu Semax, właściciel sieci Deep, Hot Oil i Vabbi, poinformował swoich franczyzobiorców o upadłości firmy. Dziś w rozmowie z portalem www.franczyzawpolsce.pl prezes spółki Mariusz Szeib przyznaje, że zarząd dąży z pełnym zaangażowaniem do zachowania przynajmniej części przedsiębiorstwa. - To nie łatwe zadanie zależy od wielu czynników, często znajdujących się poza kontrolą - mówi. Sieć Hot-Oil częściowo została przejęta przez Wójcik Fashion. Niestety nie udało się uratować marki Deep. Jak mówi Szeib, pomimo licznych prób - nie udało się zainteresować inne obecne na rynku firmy odzieżowe tą siecią. – Chcieliśmy bez opłat oddać sieć Deep innej spółce, by w ten sposób pomóc franczyzobiorcom w tym trudnym dla nich okresie. – dodaje Szeib.

W czerwcu za symboliczną złotówkę poprzedni akcjonariusze spółki przekazali jej akcje funduszowi Skyline Investment, który zobowiązał się zrestrukturyzować Semax. Skyline, który zaangażował się kapitałowo w odzieżową spółkę, wierzy, że da się ją uratować. W lipcu mówiono już o pierwszym sukcesie Skyline. Sąd zmienił właśnie formę upadłości Semaksu z likwidacyjnej na dającą możliwość zawarcia układu. To nie zdarza się często.

Mariusz Szeib jest przekonany, że po restrukturyzacji Semax będzie w stanie realizować porozumienie układowe dzięki bieżącym przepływom pieniężnym oraz dzięki wypracowanym z wierzycielami układom. Szeib przyznaje, ze zdaje sobie sprawę z trudnego położenia franczyzobiorców Semaxu, przede wszystkim tych, którzy zainwestowali w lokale w galeriach czy centrach handlowych. Jak dodaje dalej, nie toczą się obecnie żadne sprawy sądowe przeciwko Semaxowi wytoczone przez jego byłych franczyzobiorców, a wielu z nich z rozrzewnieniem wspomina czasy prosperity firmy i dobrej, partnerskiej współpracy.

Agnieszka Grabuś

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram