Nie potwierdziły się obawy franczyzobiorców McDonald's

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 lutego 2016
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Receptą na kryzys okazało się menu śniadaniowe.

Wprowadzenie do całodobowego menu oferty śniadaniowej w amerykańskich lokalach McDonald's zagwarantowało najlepsze wyniki sprzedaży od lat. Mimo obaw franczyzobiorców, którzy nie wierzyli w „moc McMuffinów”. 

W styczniu tego roku akcje McDonald's na giełdzie w Nowym Jorku osiągnęły rekordowy poziom ponad 120 dol. Wszystko dzięki najlepszym od lat wynikom sprzedaży, które zapewniło jedno proste rozwiązanie.

Receptą na kryzys okazało się menu śniadaniowe. Po usilnych staraniach fanów amerykańskiej sieci fast food nowy szef McDonald's Steve Easterbrook w końcu się ugiął i od października ub.r. śniadaniowe McMuffiny można kupować w barze przez całą dobę.

Śniadaniowa rewolucja budziła ogromne wątpliwości amerykańskich franczyzobiorców tej sieci. Całodobowe śniadania pojawiły się w restauracjach McDonald's w Stanach Zjednoczonych 6 października ub.r. Zdaniem analityków, dla giganta w branży fast food był to punkt zwrotny. W IV kw. 2015 roku korporacja odnotowała 5,7-proc. wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym, co było najlepszym kwartalnym wynikiem od czterech lat.

Jak podaje CNBC, właściciele restauracji byli pełni obaw. W wewnętrznej ankiecie przeprowadzanej co roku tylko 14% wyraziło przekonanie, że strategia, którą obrała korporacja, jest właściwa. Dodatkowo tylko 35% franczyzobiorców w USA wierzyło w długoterminowy sukces McDonald's. Rok wcześniej takie przekonanie było udziałem 46% właścicieli restauracji.

Wątpliwości budziła też sama idea zmian w ofercie McDonald's. Ich pełne zrozumienie deklarowała mniej niż połowa ankietowanych – 48%. Jesienią 2015 roku spadł też odsetek franczyzobiorców, którzy byli „dumni z prowadzenia restauracji McDonald's” (wyniósł on 77%  wobec 84% rok wcześniej).
Franczyzobiorcy byli ankietowani na temat planowanych zmian w McDonald's między 18 września a 4 października 2015 roku.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram