Nie ma chętnych na Wars

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 marca 2011
Kategoria:

WARS_-_Green_Patio

Zaplanowana na dziś aukcja dotycząca sprzedaży pakietu akcji spółki Wars nie odbyła się. Minister Skarbu odwołał ją ze względu na brak zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców.

Resort skarbu poinformował, że nie otrzymał żadnych zgłoszeń od podmiotów, które chciałyby uczestniczyć w aukcji. Jej przedmiotem miało być blisko 42,5 proc. spółki gastronomicznej Wars. Cena wywoławcza wynosiła 13,86 mln zł.

Pakiet kontrolny spółki należy do PKP Intercity, czyli podmiotu, na rzecz którego Wars świadczy usługi. Przypomnijmy, że związane są one z obsługą wagonów sypialnych i gastronomicznych. O ile działalność związaną z wagonami sypialnymi Wars w całości bierze na sieci, o tyle świadczenie usług w wagnonach restauracyjnych i barowych powierza franczyzobiorcom. Ma ich ok. 70. Co roku mogą się oni zmieniać, bowiem raz w roku, zwykle na jesieni, organizowany jest konkurs na franczyzobiorców Warsu.

Spółka jest jednym z największych franczyzodawców na rynku gastronomicznym w Polsce. Przed rokiem rozpoczęła rozwój sieci stacjonarnej, która także ma działać na zasadzie franczyzy. Pierwszy lokal Green Patio funkcjonuje w Warszawie, reprezentuje segment tzw. zdrowej kuchni. Do końca 2012 r. ma powstać 8 takich restauracji, w tym przynajmniej 4 franczyzowe.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram