Netto chce mieć prawie 200 sklepów w 2009 r.

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 stycznia 2009
Kategoria:

Mimo kryzysu duńska sieć sklepów dyskontowych Netto będzie kontynuować założenia inwestycyjne i planuje otworzyć w tym roku, w Polsce nawet 30 nowych placówek handlowych. Obecnie w Polsce działa ok. 160 supermarketów dyskontowych tej sieci.

- Planujemy otwarcie od 25 do 30 placówek. Nasze sklepy będą powstawały głównie w nowych regionach, których rozpoczęliśmy ekspansję w ubiegłym roku będą to m.in. województwa łódzkie, pomorskie, śląskie i dolnośląskie - mówi Sławomir Nitek, dyrektor Netto Polska.
Jednocześnie w planach firmy jest wejście na zupełnie nowe tereny. - Dotychczas działamy po zachodniej stronie Wisły, pod Szczecinem i Wrocławiem mamy centra dystrybucyjne to one określają zasięg naszego działania - wyjaśnia Sławomir Nitek. -Niewykluczamy, że w przyszłości będziemy chcieli także otwierać nasze sklepy na wschodzie Polski. Nie mamy jednak jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących rozwoju na tych terenach - dodaje.
O ile obecna sytuacja gospodarcza nie wpłynie na plany inwestycyjne sieci, o tyle odbije się na sprzedaży. - Nie spodziewamy się ogromnego tąpnięcia na rynku i kilkunastoprocentowego spadku sprzedaży, spadki będą raczej niewielkie może kilkuprocentowe - wyjaśnia dyrektor sieci Netto. - W końcu handlujemy dobrami pierwszej potrzeby, na kupno których konsument nie musi zaciągać kredytów w banku - dodaje.
Obecna sytuacja powoduje, że firma stara się o jeszcze efektywniej negocjować umowy z dostawcami, tak aby zaoferować konsumentom produkty w cenie, dostosowanej do ich możliwości finansowych i sytuacji na rynku.
Duńska sieć dyskontowa Netto zarządza ponad 1,2 tys. sklepów w największych krajach Europy w tym m.in. Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Polsce.

Źródło: Łukasz Stępniak, portalspozywczy.pl
27 stycznia 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram