Neckermann ogłosił upadłość

Data dodania: 26 września 2019
Kategoria:
Foto: Neckermann

W środę biuro podróży Neckermann Polska poinformowało, że w najbliższych dniach zarząd spółki złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości.

- Bezpośrednim powodem powyższych działań jest ogłoszenie w dniu 23 września 2019 r. upadłości przez Thomas Cook PLC, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu 25 września 2019 r. upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100 % udziałów w Neckermann Polska. Chciałbym zaznaczyć, że polski oddział pomimo stabilnej kondycji finansowej nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki. Problemy naszego właściciela na rynku brytyjskim oraz niemieckim są przyczyną zlikwidowania działalności operacyjnej na wielu rynkach światowych, w tym na rynku polskim - powiedział Maciej Nykiel, prezes zarządu.

Organem do którego należy się zwrócić w przypadku, gdy podróżny w momencie niewypłacalności znajduje się poza granicami kraju jest Marszałek Województwa Mazowieckiego, który w zależności od sytuacji może pokryć koszty kontynuacji imprezy turystycznej, pokryć koszty powrotu lub podjąć działania związane z organizacją powrotu. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami przejmujemy opiekę nad turystami – klientami biura podróży Neckermann Polska – poinformował wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk. Marszałek oraz Allianz Partners (ubezpieczyciel Neckermann Polska) uruchomili funduszy gwarancyjny.

Portal Money.pl dotarł do wewnętrznego pisma prezesa. "Chciałbym napisać do Was coś więcej niż tylko kilka suchych słów prawniczym językiem z paragrafami" - czytamy w liście do agentów, franczyzobiorców i partnerów omnichannel. Prezes Neckermann Polska podkreślił, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność, poprosił też partnerów biznesowych, by nie obwiniali jego pracowników. "Zrobiliśmy wszystko, by uratować polskiego Neckermanna, ale po upadku naszego bezpośredniego właściciela musiałem ogłosić niewypłacalność".Dalej jest jeszcze bardziej osobiście (zachowano oryginalną pisownię). "Jest mi niezwykle, strasznie przykro i źle i che mi się płakać, bo to dzięki Wam Neckermann (...) zaczynał gonić czołówkę polskich touroperatorów. (...) zaufaliście nie tylko mnie, ale i wielu nowym osobom (...) i za ten kredyt zaufania i wsparcie i sympatię (...) baaaardzo serdecznie Wam dziękuję" - czytamy.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design