Nauka przez zabawę, teraz także we franczyzie

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 stycznia 2013
Kategoria:

robo_campRoboCAMP, przygotowany przez psychologów i inżynierów nowatorski trening twórczości u dzieci, rozwija sieć franczyzową.

We współczesnym świecie coraz większy nacisk stawiany jest na edukację najmłodszych. Program nauczania szkolnego jest bardzo ogólny i często krytykowany, dlatego rodzice decydują się na zapisywanie dzieci na kursy lub lekcje dodatkowe, które pozwolą najmłodszym utrwalić materiał i rozwinąć dodatkowe umiejętności. Jednak wśród szerokiej oferty szkół językowych i kółek sportowych, z trudem znaleźć można zajęcia, które zapewniłyby dzieciom jednocześnie edukację i rozrywkę.

RoboCAMP to autorski program nauczania dzieci w wieku 6-14 lat. Nauka poprzez zabawę polega na budowaniu mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcji z klocków LEGO Mindstorms NXT i LEGO Education WeDo. Pozwala to dzieciom zgłębić konkretny problem techniczny i sprawdzić działanie modelu prawdziwego mechanizmu, z którym zetknąć się będą mogły w przyszłości. Konstruowanie rozwija wyobraźnię przestrzenną i zmysł techniczny. Pozwala też dzieciom praktycznie sprawdzić jak działa otaczający je świat.

Jak przekonują przedstawiciele RoboCAMP – nauka przez zabawę jest przyjemna i skuteczna, a co najważniejsze pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca przygoda. Dzieci z łatwością przyswajają wiedzę z obszaru informatyki, matematyki czy fizyki.

Obecnie funkcjonują trzy placówki RoboCAMP w Polsce. Firma szuka kolejnych franczyzobiorców, kierując swoją ofertę do szkół oferujących zajęcia edukacyjne, nauczycieli przedmiotów ścisłych oraz przyszłych i obecnych przedsiębiorców organizujących zajęcia pozalekcyjne dla dzieci.

Potencjalny franczyzobiorca może liczyć na – zdaniem firmy – stabilny model biznesowy (zwrot inwestycji jest możliwy do osiągnięcia już po 3 miesiącach działalności), stałe opłaty franczyzowe (bez względu na osiągany przychód i liczbę klientów), profesjonalne pomoce dydaktyczne oraz doradztwo i wsparcie techniczne przez cały okres trwania umowy. Minimalna kwota inwestycji to 6 tys zł. Opłata wstępna wynosi 1,2 tys zł.

RoboCAMP - oferta franczyzowa

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram