Naturhouse przyspiesza ekspansję

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 kwietnia 2013
Kategoria:
naturhouse_fotka

naturhouse_fotka

W Polsce działa 135 Centrów Dietetycznych Naturhouse. Firma na ten rok zapowiada dalszą ekspansję, szczególnie w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. 

2012 roku Naturhouse podpisała umowy z 34 franczyzobiorcami. Od nowego roku do sieci dołączyło kolejnych dziesięciu. Aktualnie 125 placówek prowadzą franczyzobiorcy, 10 – pełniących rolę bazowych centrów szkoleniowych dla dietetyków – to jednostki własne. Plany ekspansji zakładają otwieranie nowych punktów w lokalizacjach miejskich, w mniejszym stopniu jednak w galeriach handlowych.

Średnia powierzchnia salonów otwieranych przez Naturhouse sp. z o.o. to około 50 mkw. Każdy jest podzielony na dwie części – salę sprzedażową oraz gabinet dietetyka.  Punkt musi spełniać wysokie normy sanitarne a także posiadać pomieszczenie socjalne wraz z toaletą lub dostęp do takich pomieszczeń.

Aby przystąpić do sieci Naturhouse należy dysponować kwotą 65-90 tys. zł, potrzebną do przystosowania lokalu zgodnie za standardami sieci. Kwota ta obejmuje: środki na zakup mebli sklepowych i biurowych, sprzętu i oprogramowania komputerowego, koszty identyfikacji wizualnej. Dodatkowo na zakup produktów niezbędnych do rozpoczęcia działalności, franczyzobiorca musi przeznaczyć ok. 25 tys. zł.

Firma nie pobiera opłaty wstępnej, opłata licencyjna wynosi 2,4 tys. zł + VAT płatne z góry za każdy rok obowiązywania umowy franczyzowej. Czas trwania umowy to 5 lat z możliwością przedłużenia. Firma wymaga także złożenia zabezpieczenia na poczet przyszłych zobowiązań w odpowiedniej formie (kaucja lub gwarancja bankowa) na kwotę 25 tys. zł.

W Polsce działa 135 Centrów Dietetycznych Naturhouse. Firma funkcjonuje na polskim rynku od 2006 roku, specjalizuje się w dziedzinie żywienia i dietetyki. Grupą docelową sieci jest praktycznie cały przekrój społeczeństwa.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram