Nareszcie ruch w hotelowym biznesie?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Branża hotelarska w Polsce dotychczas była trudna, z niewielką konkurencją i zapotrzebowaniem na sieciowe hotele poza najpopularniejszymi ośrodkami. Powoli to się zmienia.

Tak wynika z analizy portalu Tophotelconstruction.com, która zbiera dane odnośnie planowanych i budowanych hoteli na całym świecie. Ostatnio redakcja pochyliła się tam nad sytuacją w Polsce, bo z zebranych informacji wynika, że w budowie są aż 44 hotele. Gdy inwestycje zostaną oddane do użytku, przełoży się to na ponad 8 tysięcyh pokoi. Nagły wysyp hoteli może dziwić, zważywszy na fakt, że kraj nie planuje żadnej dużej imprezy, a Światowe Dni Młodzieży czy Euro 2012 mamy dawno za sobą.

Przybywa gigantów

Portal Hospitalitynet analizując dane zaznaczył, że kilka tysięcy nowych pokoi hotelowych może wydawać się niewielką liczbą z punktu widzenia krajów o bogatej infrastrukturze. Przykładowo w samym Londynie pokoi jest ok. 150 tysięcy. Tymczasem w Polsce jest ok. 126 tys. pokoi hotelowych (dane z raportu: Rynek hotelarski w Polsce 2017). Według raportu liczba hoteli rośnie stabilnie od 2000 roku, gdy zaczęto gromadzić takie dane. Zagraniczne media zainteresowały się jednak obecnie sytuacją w Polsce, bo tym razem przybywa gigantów.

6 hoteli powstaje pod szyldem Hampton by Hilton, 4 to dzieło Holiday Inn, a trzeci Puro Hotels ma 3 nadchodzące projekty.Wszystkie te firmy oferują hotele na zasadzie franczyzy. Puro Hotels to najmłodsza z nich, bo działa na rynku dopiero od kilku miesięcy.

W planach jest m.in. Holiday Inn w okolicach Galerii Mokotów, którego otwarcie nastąpi w drugiej połowie 2020 roku. Zarządzać nim ma firma hotelarska InterContinental Hotels Group i deweloper 5th Avenue Holidng. W hotelu ma się znaleźć jedna z największych sal konferencyjnych w Stolicy. Bliskość siedzib wielu korporacji czy lotniska Okęcie każe przypuszczać, że chętni na ich wynajęcie znajdą się bez trudu. W Warszawie trwa też renowacja hotelu Intercontinental przy ul. Emilii Plater.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram