Największa polska szkoła IT otwiera franczyzę w Rumunii

Data dodania: 7 lutego 2019
Kategoria:
Foto: Największa polska szkoła IT otwiera franczyzę w Rumunii

Coders Lab zaczyna działalność w Rumunii. Jej franczyzobiorcą został największy serwis rekrutacyjny eJobs, należący do szwajcarskiej grupy medialnej Ringier AG.

Platforma eJobs chwali się bazą 4 mln CV w swoich zasobach i 2 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. - Po 20 latach i osiągnięciu statusu lidera rynku rekrutacji, edukacja jest dla nas kolejnym wielkim krokiem ku celowi, którym jest nie tylko kształtowania naszego biznesu, ale też całego rynku. Wierzymy, że w trudnych czasach dla sektora HR, obowiązkowe jest inwestowanie w nauczanie - mówi Bogdan Badea, CEO eJobs.

- Naszą misją jest dostarczanie nowoczesnej edukacji, odpowiadającej na potrzeby XXI wieku. Dotąd za duży był rozdźwięk między potrzebami rynku a tym, jak przyszłe kadry przygotowują szkoły czy uczelnie wyższe - uważa Marcin Tchórzewski, CEO Coders Lab.

- Co ciekawe, sytuacja na rumuńskim rynku IT jest zbliżona do polskiej. To bardzo atrakcyjne miejsce dla zagranicznych korporacji technologicznych, powstaje tam też sporo startupów, a wykwalifikowanych pracowników wciąż brakuje.
W tym momencie specjaliści IT są pośród 3 najbardziej poszukiwanych zawodów w Rumunii. Firmy oferują więcej stanowisk, niż jest wszystkich kandydatów. Dlatego Coders Lab spełni ważną rolę w wypełnieniu tej luki. Szkoła odpowie na zapotrzebowanie zarówno pracodawców, jak i potencjalnych pracowników, łącząc ich ze sobą. W tym momencie rynek spokojnie przyjmie nawet 20 tys. kandydatów wyspecjalizowanych w IT - mówi Bogdan Badea z eJobs, franczyzobiorca Coders Lab.

W Polsce, która ma dwa razy więcej mieszkańców (w porównaniu z 19 mln w Rumunii), zapotrzebowanie na pracowników IT szacuje się na 50 tys. wakatów. W Rumunii udział pracowników sektora wśród wszystkich zatrudnionych wynosi 2,1 proc., w Polsce 2,8 proc.
Na początku w ofercie Coders Lab Rumunia będą dwa stacjonarne kursy: JavaScript developer: React oraz Back-end developer: PHP. Franczyzobiorcy z eJobs.ro zauważyli, że właśnie te technologie cieszą się największym zainteresowaniem na rumuńskim rynku pracy.

- To dopiero początek zagranicznej ekspansji. Pracujemy nad kolejnymi otwarciami, a naszymi priorytetowymi rynkami są Hiszpania i Włochy. Poszukujemy również partnerów na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji oraz w krajach Półwyspu Bałkańskiego - mówi Tchórzewski.

- Franczyzobiorca odpowiada za działania marketingowe, sprzedaż, organizację kursów oraz ich prowadzenie. Franczyzodawca natomiast zachowuje pełną kontrolę nad produktem i merytoryczną stroną kursów -- tłumaczy dr Grzegorz Morawski, ekspert ds. franczyzy w Coders Lab.

Coders Lab to pierwsza (działa od 2013 r.) i największa polska szkoła IT. Oferuje kursy zdalne  oraz stacjonarne - aktualnie w dziewięciu miastach. 82% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu 3 miesięcy od zakończenia kursu. W 2018 roku w szkołę zainwestowała Grupa Pracuj – wiodący dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design