Najpierw agencja, potem franczyza

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 września 2015
Kategoria:
Foto: Drogerie Natura

Foto: Drogerie Natura

Sieć drogerii należąca do Grupy Pelion jest zainteresowana rozwojem we franczyzie. Na razie skupia się jednak na rozwoju sklepów własnych i agencyjnych.

Jak poinformowało nas biuro Pelion, Drogerie Natura w I półroczu 2015 roku skoncentrowały się na budowie sklepu „idealnego” i rozwoju oferty dla klientów.

Na 2015 rok planowane jest otwarcie kilkunastu nowych sklepów własnych oraz rozwój sieci agencyjnej. Ponadto, Natura będzie kontynuować współpracę ze spółką DOZ nad formatem apteczno-drogeryjnym.

Czy formuła rozwoju sieci drogerii agencyjnych i franczyzowych będzie  zajmować jedno z głównych miejsc?

– Na razie skupiamy się na rozwoju sklepów własnych oraz współpracy agencyjnej. Franczyza także jest w obszarze naszego zainteresowania i w przyszłości możliwy jest rozwój drogerii Natura w oparciu o franczyzę – usłyszeliśmy w biurze Pelion.

Marek Kaczmarek, dyrektor operacyjny sieci Natura zakłada, że w latach 2015-2019 liczba sklepów partnerskich w sieci zwiększy się kilkakrotnie. Drogerie Natura mogą się rozwijać dzięki inwestycjom nowego właściciela - Grupy Pelion, do której sieć należy od października 2014 roku.  

Franczyza to coraz częściej wybierany model rozwoju biznesu wśród sieci drogeryjnych. Taką ofertę współpracy ma m.in. marka Drogerie Polskie, Lola Points czy Drogerie Laboo czy Jawa. O rozwoju we franczyzaie myślała też sieć drogerii Dayli. Jednak na razie wstrzymała projekt budowy oddziałów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram