Najbogatsze kobiety są w biznesie

Data dodania: 28 września 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Tygodnik „Wprost” opublikował ranking 100 najbogatszych Polek. Pierwszą dziesiątkę zamyka twórczyni marki kosmetycznej.

Irena Eris, właścicielka Grupy Dr. Irena Eris, którą tworzą Laboratorium Kosmetyczne, Kosmetyczne Instytuty (mają w ofercie franczyzę) i Hotele SPA zamyka pierwszą dziesiątkę tegorocznego zestawienia „Wprost”. Irena Eris zatrudnia obecnie ponad tysiąc osób, jej majątek jest wart 515 mln zł.

W tym roku jest też niespodzianka. Grażyna Kulczyk, która do tej pory była liderką takich zestawień, tym razem zeszła na dalszy plan. Pierwsze miejsce odebrała jej córka Dominika.

„Wprost” zaznacza, że Dominika Kulczyk zawsze była obecna w setce najbogatszych Polek, ale nigdy dotąd nie mogła liczyć na pierwsze miejsce. Od ośmiu lat najbogatszą w kraju kobietą była Grażyna Kulczyk. Obecnie jej majątek wynosi 2,7 mld zł. Dominika do tej pory nie była miliarderką. Została nią w tym roku, po śmierci ojca Jana Kulczyka - obecnie jej majątek wynosi 8 mld zł.

Jak informuje tygodnik, Kulczyk podzielił majątek po połowie pomiędzy córką Dominiką i synem Sebatianem, ale tak, że każda akcja, nieruchomość czy inwestycja ma dwóch właścicieli. Rodzeństwo ma też razem podejmować wszystkie decyzje.

Trzecie miejsce w rankingu, po Dominice i Grażynie Kulczyk zajmuje Barbara Komorowska, współwłaścicielka Bacomy, jednego z największych producentów przetworów mlecznych w Europie. Jej majątek jest szacowany na 1,6 mld zł. Miliarderką jest również Aldona Wejchert, wiceprezydent i członek komitetu wykonawczego grupy ITI (1,35 mld zł).

Na piątym miejscu w rankingu znalazła się milionerka Katarzyna Frank-Niemczycka. Ma na koncie 900 mln zł. Jak pisze "Wprost", jej najważniejszą inwestycją jest hotel Bryza w Juracie, jeden z najbardziej luksusowych ośrodków nad polskim morzem. Frank-Niemczycka jest również współwłaścicielką spółki Lake View, która niedaleko Mikołajek zamierza postawić kompleks wypoczynkowo-rozrywkowy z centrum SPA, lądowiskiem dla helikopterów i mariną dla stu jachtów.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram