Najbogatsi rozwijają się też we franczyzie

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 lutego 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Twórcy marek CCC, Kolpolter, Apart, Black Red White i Neonet znaleźli się na liście najbogatszych Polaków Forbes 2015. Towarzyszą im również właściciele i akcjonariusze firm, rozwijających się m.in. w kanale partnerskim, takich jak Barlinek, Cersanit i Komfort.

Jak zaznacza „Forbes”, miniony rok był łaskawy dla dużego biznesu. Łączny majątek 100 najbogatszych Polaków wzrósł o 15% do 116 mld zł a otworzył listę Jan Kulczyk.

Jedną z czołowych pozycji zajmuje Dariusz Miłek, założyciel i prezesem największej w Polsce sieci sprzedaży butów - CCC. W jej ramach działa ponad 700 sklepów. Firma podbija też inne rynki: Czechy, Słowację, Rosję, Turcję i Kazachstan. Przedsiębiorca od 1996 roku rozwijał pierwsze sklepy franczyzowe, działające pod nazwą „Żółta Stopa”. W 1999 roku zarejestrował firmę CCC, która obecnie jest wyceniana na blisko 6 mld zł.

Wśród najbogatszych jest również Michał Sołowow, który posiada akcje takich spółek, jak Synthos - jednego z największych producentów kauczuku w Europie, Cersanit, czy Barlinek - producenta podłóg drewnianych. W grudniu 2013 roku przedsiębiorca przejął sieć Komfort, sprzedającą materiały do wykańczania wnętrz. Sieć ma 116 sklepów w całej Polsce.

Branża wnętrzarska okazała się łaskawa również dla Tadeusza Chmiela, założyciela firmy Black Red White produkującą obliczone na polskie gusta i kieszeń meble. W skład grupy wchodzą oprócz niej 22 przedsiębiorstwa, w tym 11 zagranicznych: na Ukrainie, Białorusi, Słowacji, Węgrzech, w Rosji oraz w Bośni i Hercegowinie. Na rynki zagraniczne trafia ponad 40% wytworzonych mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz.

Do grona najbogatszych należą też Adam i Piotr Rączyńscy. Dwaj bracia stworzyli Apart, jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cennych polskich marek. Tegoroczna lista „Forbes” zawiera także nazwisko Marka Majewskiego, twórcę sieci sklepów RTV AGD Neonet i Krzysztofa Klickiego, twórcy Kolportera, dystrybutora prasy oraz towarów FMCG, świadczącego usługi logistyczne i reklamowe.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram