Na wakacje z franczyzą

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 kwietnia 2008
Kategoria:
Centrum Podróży S.A przedstawiło plan rozwoju na lata 2008-2010. Obejmuje on stworzenie sieci biur podróży działających pod szyldem Centrum Podróży S.A. Plan rozwoju sieci oparty jest na dwóch modelach, franczyzowym i agencyjnym.

System agencyjny skierowany jest do osób mających doświadczenie w sprzedaży ofert turystycznych, które chciały by prowadzić własne biuro podróży. Celem programu agencyjnego jest umożliwienie prowadzenie własnego biznesu osobą, które nie posiadają zaplecza finansowego.
System franchisingowy skierowany jest do działających już biur, które chciały by zaistnieć, jako Centrum Podróży S.A.  Ambitne plany sieci mówią o osiągnięciu pozycji lidera na rynku ofert turystycznych w Polsce do 2009 roku.
Centrum Podróży S.A istnieje od 2002 roku. W 2003 roku powstał pierwszy punkt w warszawskiej Galerii Mokotów. CP S.A podjęło współpracę z biurem TUI, czego wynikiem było otwarcie biura turystycznego pod nazwą TUI Centrum Podróży (również w Galerii Mokotów). Kolejne punkty powstały rok temu w Warszawskich Złotych Tarasach i Arkadii. Punkty CP S.A. istnieją również w Gorzowie Wielkopolskim i we Wrocławiu.
Rynek turystyczny w Polsce dynamicznie się rozwija. Coraz bardziej cywilizuje się infrastruktura turystyczna, powstaje nowe hotele, lokale gastronomiczne i inne udogodnienia dla turystów. Z roku na rok coraz więcej zagranicznych turystów odwiedza nasz kraj, Polacy też coraz częściej spędzają wakacje na krajowych lub zagranicznych wojażach. Tym bardziej takie sieci jak CP S.A. mają spory potencjał. Dodatkowo rynek biur podróży w Polsce jest bardzo rozdrobniony, istnieje dość duża konkurencja w tym segmencie rynku, dlatego pomysł stworzenia systemu sieciowego wydaje się trafny.

Sabina Kobus, 17 kwietnia 2008 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram