Na rynku usług pocztowych robi się ciaśniej 

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 lipca 2014
Kategoria:
Na rynku usług pocztowych robi się ciaśniej; Foto: freeimages.com

Na rynku usług pocztowych robi się ciaśniej; Foto: freeimages.com

Po sukcesie Grupy Integer.pl, która uruchomiła sieć paczkomatów InPost, na rynku pojawi się kolejna sieć - Awizomaty. Jej właścicielem jest Polska Grupa Pocztowa (PGP). Awizomaty pozwolą na odbiór przesyłek awizowanych i niewielkich paczek, bez konieczności udawania się do placówki pocztowej operatora. Wystarczy awizo i dowód osobisty by odebrać list lub paczkę.

Docelowo chcemy pokryć siecią awizomatów całą Polskę, gdyż awizomat to przede wszystkim wygoda, całodobowy dostęp i szybkość odbioru przesyłki. Nie trzeba już stać na poczcie by odebrać przesyłkę awizowaną – powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu PGP S.A.

Dodał, że niestety polskie przepisy uniemożliwiają, aby w awizomacie odebrać przesyłkę sądową.

Będziemy zachęcać ustawodawcę, aby umożliwili Polakom korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie usług pocztowych – zaznaczył Szczurek.

PGP umieszcza awizomaty w miejscach najwygodniejszych z punktu widzenia potencjalnego odbiorcy. Znajdują się one przy hipermarketach, na stacjach benzynowych lub całodobowych strzeżonych parkingach, czyli takich miejscach, które gwarantują dostęp niezależnie od pory dnia czy nocy.

Awizomaty są dofinansowywane z funduszy Unii Europejskiej, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego. Korzystanie z awizomatu jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej PGP S.A., i poczekać na umowę, którą kurier dostarczy w dogodnym dla nas terminie. Po podpisaniu umowy, użytkownik otrzyma e-mail oraz list z dalszymi instrukcjami i naklejką Awizomatów, którą umieszczamy na własnej skrzynce pocztowej. Kolejnym krokiem jest wpisanie kodu aktywacyjnego z listu na stronie PGP S.A. I konto jest aktywne.

Awizomaty to nie pierwszy innowacyjny produkt PGP. W lutym rozpoczęła ona w sądach w Białymstoku wdrażanie rewolucyjnej usługi – Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Pod koniec czerwca natomiast EPO wystartowało w sądach w Kielcach, a na początku lipca we wszystkich sądach w Krakowie. PGP deklaruje, że jest gotowa do wdrażania EPO w kolejnych miastach, gdzie kończy szkolenie pracowników i implementację sprzętu i oprogramowania.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram