Na rynku paliwowym pojawi się nowa sieć stacji

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: AVIA
W Polsce rozpocznie się budowa nowej sieci stacji paliw.

Na polskim rynku paliwowym pojawi się nowa sieć. Firma UNIMOT planuje zrzeszać niezależne stacje paliw pod marką AVIA.

UNIMOT, multienergetyczna grupa kapitałowa, planuje przystąpić do stowarzyszenia AVIA International, dzięki czemu zyska prawo do posługiwania się marką  AVIA w Polsce. Celem jest rozwój detalicznej sprzedaży paliw.

Stowarzyszenie AVIA International, skupiające operatorów zarządzających ok. 3000 stacjami paliw w całej Europie, podjęło decyzję o przyjęciu UNIMOT w skład członków stowarzyszenia. Dzięki temu UNIMOT zyska w Polsce prawo do posługiwania się znakiem towarowym AVIA, rozpoznawalnym w całej Europie, przy sprzedaży detalicznej paliwa.

Dotychczasowy model dystrybucji paliwa przez UNIMOT polega na dostarczaniu paliw głównie do odbiorców instytucjonalnych, takich jak firmy transportowe, przedsiębiorstwa komunikacji. Dzięki umowie ze stowarzyszeniem AVIA, UNIMOT zyska możliwość zrzeszania niezależnych stacji paliw pod silną marką i dostarczania paliw bezpośrednio do stacji paliw – mówi Robert Brzozowski, prezes UNIMOT.

Dodał, że firma chce niebawem rozpocząć w Polsce proces budowy sieci stacji paliw pod marką AVIA. Będzie zachęcać właścicieli niezależnych stacji paliw do włączenia się do nowej sieci. AVIA z dużymi sukcesami działa w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Holandii czy Hiszpanii. Łącznie w 14 krajach Europy pod marką AVIA działa ok. 3000 stacji paliw.

Wierzymy, że model ten z powodzeniem można rozwijać w Polsce, a UNIMOT jest idealnym partnerem AVII w realizacji tego planu – zaznacza Robert Brzozowski.

Przystąpienie do stowarzyszenia AVIA jest kolejnym krokiem UNIMOT zmierzającym do zwiększenia obecności w obszarze detalicznej sprzedaży paliwa. Niedawno spółka poinformowała o planach uruchomienia aplikacji mobilnej Tankuj24, umożliwiającej zakupy paliwa on-line.

AVIA International to działające od 1960 r. stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie około 90 firm zarządzających łącznie ok. 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy. Stowarzyszenie udostępnia markę AVIA oraz zapewnia wsparcie w zakresie marketingu, zakupów i sprzedaży produktów na stacjach. Marka AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji), Holandia (ok. 310 stacji), Hiszpania (ok. 140 stacji). W naszej części Europy sieć zyskała popularność na Węgrzech (ponad 80 stacji) i w Serbii (ok. 50 stacji).

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram