Na rynku leków zrobi się ciaśniej

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 kwietnia 2016
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Niezależni farnaceuci mają broń.

Wydawało by się, że karty na rynku aptek są już rozdane. Nie jest jednak przesądzone, że niezależne apteki nie sprostają konkurencji. Na walkę z rosnącymi w siłę sieciami wyruszają nowoczesne technologie.

Firma NEUCA działająca na rynku hurtu aptecznego pracuje nad projektem internetowym, do którego będą mogli dołączyć niezależni aptekarze z całego kraju. Pomysł jest prosty.  Przedsiębiorstwo planuje wprowadzić na rynek platformę zamówień aptecznych bez konieczności zrzeszenia się pod wspólnym logo.

Obecnie prowadzone są konsultacje projektu z farmaceutami i tworzenie architektury systemu. Udostępnienie niezależnym farmaceutom nowoczesnego kanału sprzedaży pozwoli dostarczyć narzędzia, które umożliwią im konkurowanie z rosnącymi w siłę, sieciami aptecznymi.

Platforma zamówień aptecznych umożliwi pacjentom znalezienie i zarezerwowanie leków, a następnie ich odbiór w niezależnej aptece. Celem platformy jest wsparcie autonomicznie funkcjonujących aptekarzy w podnoszeniu ich konkurencyjności wobec aptek sieciowych i internetowych.

Z punktu widzenia pacjenta, platforma będzie umożliwiała znalezienie i zarezerwowanie leków, a następnie ich odbiór w wybranej aptece. Dzięki temu chory będzie miał pewność, że zostaną mu wydane wszystkie, potrzebne leki. Ważnym dla klienta aspektem jest także obniżenie kosztów leczenia poprzez pomoc w wyborze najlepszej farmakoterapii. Platforma będzie także źródłem rzetelnej wiedzy. Dedykowany zespół doświadczonych farmaceutów będzie odpowiadał na wszystkie pytania pacjentów drogą mailową, telefoniczną lub za pośrednictwem czatu.

Wsparcie dla aptekarza

Platforma do zamówień aptecznych jest narzędziem e-commerce. Bez nakładów finansowych ze strony farmaceutów, pozwoli im konkurować z podmiotami realizującymi silną strategię sprzedażową, prowadzoną przez apteki sieciowe. Niezależni aptekarze będą mogli pojawić się ze swoją ofertą w miejscu, gdzie do tej pory nie docierali, a gdzie już obecnie, znajduje się ich konkurencja.

Uruchomienie platformy pozwoli także generować dodatkowy obrót dla apteki a także umożliwi zdobycie nowych klientów, którzy dokonują zakupów online.

Platforma do zamówień a apteka online - różnice

Platforma zamówień aptecznych, w świetle prawa farmaceutycznego nie jest apteką. Jednym z podstawowych wymagań potrzebnych do założenia internetowej apteki jest jej zarejestrowanie jako własność apteki stacjonarnej. Tym czasem, NEUCA zgodnie ze swoją misją, nigdy nie posiadała i nie będzie otwierała własnych aptek.

Kolejnym elementem, który odróżnia platformę od apteki internetowej jest fakt, że w ramach jej funkcjonowania nie będzie prowadzona działalność wysyłkowa, a paragon za wydany lek wystawiony będzie wyłącznie przez aptekę. Platforma nie stanowi więc żadnej konkurencji dla aptek tradycyjnych, ponieważ klient jest ostatecznie skierowany do poszczególnych farmaceutów, do których należy także całkowity dochód z marży detalicznej.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram