Na ile Próchnik jest spróchniały?

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 maja 2009
Kategoria:
logo_prochnik.jpg
logo_prochnik.jpgPróchnik ma nowy plan rozwoju. Nie będzie emisji akcji, będzie natomiast rozbudowa sieci. Czy to wystarczy, by uchronić spółkę od upadłości? I co łączy Próchnika z Monnari?

Próchnik jest jedną z tych spółek, na wspomnienie której wzrasta ciśnienie osób z nią związanych. Tydzień temu Krzysztof Grabowski prezes spółki sprzedał 8,95 mln akcji (9,84 proc.). Grabowski na tej inwestycji zarobił około 850 tys. zł. („Puls Biznesu” 22.05.2009). Nie zrealizował przy tym planu rozwoju Próchnika, który to miał wyprowadzić spółkę z finansowego dołka. Za jego rządów natomiast zwolniono blisko 120 osób. Pracownicy Próchnika wysuwają zarzuty pod adresem byłego szefa. „Wcześniej Próchnik sprowadzał ubrania ze Wschodu poprzez własny dział zamówień. Gdy właścicielem został pan Grabowski, nagle zaczęliśmy korzystać z bardzo drogiego pośrednika, którym jest żona prezesa (w 2008 roku Próchnik podpisał umowę na dostarczanie towarów z firmą MIK, której właścicielką jest Małgorzata Grabowska – przyp. red.). Za podobne towary z Chin czy Turcji Próchnik płaci teraz dużo więcej i nie chodzi tylko o wzrost kursu dolara” - mówi cytowany przez „Dzienni Łódzki” były pracownik spółki. Zarzuty pracowników Próchnika przypominają te, jakie stawia się prezesowi odzieżowego Monnari. W 2008 r. spółka straciła 29,9 mln zł, przy czym całej rodzinie Banasiaków Monnari w ubiegłym roku wypłaciło ponad 1,5 mln zł.

Zgodnie z nową strategią w ciągu trzech lat Próchnik ma zarządzać siecią złożoną z 50 salonów oraz wprowadzić uzupełniającą kolekcję biznesową. Życzymy powodzenia.

Agnieszka Grabuś, 29 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram