Myślisz o saloniku prasowym? Ruszaj na osiedla mieszkaniowe

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Katarzyna Małkowska, franczyzobiorczyni sieci EUROKIOSK w Poznaniu

Otworzyliśmy punkt w osiedlu mieszkaniowym, gdzie było duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, przez co dość szybko, właściwie już po dwóch, trzech miesiącach placówka zaczęła przynosić zyski – opowiada Katarzyna Małkowska, franczyzobiorczyni sieci EUROKIOSK w Poznaniu.  

Dlaczego wybór padł na EUROKIOSK?

Bliska osoba z mojej rodziny kooperuje z siecią EUROKIOSK od dłuższego już czasu i poleciła mi taką współpracę, jako dobry sposób na rozwinięcie własnej działalności.

W jakiej branży działała Pani zanim została franczyzobiorcą tego konceptu?

Wcześniej działałam w branży gastronomicznej. Jako kierownik restauracji miałam stały kontakt z ludźmi, dlatego przebranżowienie się na taki rodzaj działalności nie było dla mnie problemem.

Co jest najtrudniejsze w tej pracy?

Dyspozycyjność. Rozwinięcie takiej działalności na pierwszym etapie pochłania bardzo dużą ilość czasu.

Co przynosi największą satysfakcję, oczywiście oprócz planowanych przychodów?

Największą satysfakcję daje mi ciągłe rozwijanie się naszej placówki, jak również to, że ludzie zaczęli postrzegać nasz salonik, jako stały punkt zaopatrzenia.

Od kiedy Pani działa w tej sieci?

Dołączyłam do sieci w grudniu 2013 roku.

Po jakim okresie działalności placówka zaczęła generować zysk?

Udało nam się otworzyć punkt w osiedlu mieszkaniowym, gdzie było duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, przez co dość szybko, właściwie już po dwóch, trzech miesiącach placówka zaczęła przynosić zyski. Na początku niewielkie, ale z czasem zaczęły one sukcesywnie wzrastać.

Ile punktów Pani prowadzi?

W tej chwili prowadzę tylko jeden punkt, ale gdyby istniała taka możliwość, chciałabym zainwestować w następną placówkę.

Co poradziłaby Pani tym, którzy dopiero rozważają możliwość założenia własnej działalności?

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej działalności gospodarczej daje większe możliwości rozwoju, co przekłada się na generowanie zysków i uzyskanie większej niezależności finansowej, trzeba tylko zaryzykować.

Rozmawiała Irina Nowochatko-Kowalczyk  

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram