Muszkieterowie szukają lokalizacji

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 sierpnia 2008
Kategoria:
Właściciel sieci sklepów Intermarche i Bricmomarche prowadzi rozmowy w sprawie 17 nowych lokalizacji.

Grupa Muszkieterów rozpatruje lokalizacje pod nowe sklepy w 17 powiatach. Wśród nich są m.in.: powiat augustowski, białostocki, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokolski, suwalski i zambrowski oraz miasta: Białystok, Łomża i Suwałki. Supermarkety powstaną tylko w kilku z wymienionych powiatów.

Aktualnie grupa prowadzi rozmowy z franczyzobiorcami i poszukuje lokalizacji. Strategia Grupy Muszkieterów zakłada rozwój sieci supermarketów w małych i średnich miejscowościach o liczbie mieszkańców od 20 do 70 tys. oraz na przedmieściach większych miast. - W każdej lokalizacji będziemy starali się rozwijać tak zwane Rynki Muszkieterskie, skupiające markety Intermarche i Bricomarche w niewielkiej odległości od siebie - mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów. - Pozwala nam to wykorzystać w pełni efekt skali i potencjał naszej bazy zakupowej - dodaje.

Rozwój Grupy Muszkieterów w regionie jest szansą na nowe miejsca pracy. Realizacja strategii rozwoju firmy w północnej Polsce stworzy możliwości zatrudnienia dla ok. 240 osób. Obecność supermarketów na lokalnych rynkach jest okazją dla miejscowych producentów i dostawców towaru do współpracy z ogólnopolską siecią supermarketów. Grupa Muszkieterów w 90 proc. zaopatruje się w centralnym magazynie w Poznaniu, natomiast pozostałe 10 proc. to dostawcy lokalni, zazwyczaj piekarnie, cukiernie, regionalni dostawcy wędlin i mleczarnie.
Grupa Muszkieterów to zrzeszenie niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających 124 supermarketami spożywczymi Intermarche oraz 48 typu „dom i ogród" Bricomarche. Każdy franczyzobiorca, zwany Muszkieterem, niezależnie zarządza swoim sklepem w oparciu o zasady wspólnego systemu.

 
Supermarket Polska, lipiec/ sierpień 2008 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram