Muszkieterowie podsumowali rok

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 lutego 2011
Kategoria:
Bricomarche_PabianiceSklepy Intermarché i Bricomarché zanotowały w 2010 roku ponad 3,6 mld zł przychodów, o 13 proc. więcej niż rok wcześniej. Obie sieci liczą już 235 placówek, a na 2011 rok zaplanowano otwarcie 37 kolejnych.

Jeśli plany uda się zrealizować, dynamika rozwoju sieci będzie znacznie szybsza niż w minionym roku, kiedy to powstało 20 nowych punktów sprzedaży. Wszystkie obiekty należące do Grupy Muszkieterów prowadzone są przez niezależnych polskich przedsiębiorców na zasadzie franczyzy.

Grupa rozwija dwa typy sklepów - supermarkety Intermarché oraz markety typu dom i ogród Bricomarché. Tych pierwszych jest już w naszym kraju 161, w tym 16 otwartych dopiero w ubiegłym roku. Ich łączna sprzedaż osiągnęła poziom 2,91 mld zł, co stanowi 11-procentowy wzrost wobec 2009 r. W ramach sieci Bricomarché działają 74 markety, o 4 więcej niż przed rokiem. Ich łączne przychody w minionym roku wzrosły o 6 proc. do ponad 700 mln zł.

– Polscy Muszkieterowie mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, by kontynuować ekspansję. W 2010 roku planujemy otwarcie 23 nowych sklepów Intermarché, 14 Bricomarché oraz dalszy rozwój własnej sieci stacji benzynowych przy supermarketach – mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów. – Obok rozwoju obu sieci skoncentrujemy się także na modernizacji sklepów i dalszych udogodnieniach dla klienta oraz zmianach w asortymencie – dodaje.

Obok rozwoju marketów ważną częścią strategii Grupy Muszkieterów na najbliższe lata jest rozbudowa sieci stacji paliw. Obecnie pod szyldem Intermarché działa 29 takich obiektów. W minionym roku otwarto ich 7, co dało Muszkieterom pozycję wicelidera na rynku przymarketowych stacji paliw. Na ten rok Grupa zaplanowała 10 otwarć w tym segmencie.

Grupa Muszkieterów zrzesza już ponad 185 niezależnych polskich przedsiębiorców i wciąż jest otwarta na nowe osoby, które chciałyby dołączyć do sieci. Niezbędnym wymogiem jest posiadanie kapitału w wysokości 500 tys. zł.

Obecnie sieć 235 działających w Polsce marketów Muszkieterów zatrudnia 10 tysięcy pracowników. Aby obsłużyć rosnącą liczbę supermarketów, Grupa otworzyła w 2009 r. w Mysłowicach drugie, po Poznaniu, centrum logistyczne. Muszkieterowie angażują się także w wiele działań charytatywnych, takich jak budowa placów zabaw, konwój ze wsparciem dla placówek opiekujących się dziećmi, zbiórka na leczenie niepełnosprawnych dzieci, badania mammograficzne dla Polek czy też dwukrotne wsparcie w ubiegłym roku powodzian.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram