Muszkieterowie opuszczają rynek rumuński

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 stycznia 2013
Kategoria:
intermarche

intermarche

Należąca do francuskiej Grupy Muszkieterów, sieć sklepów podjęła decyzję o wycofaniu się z rynku rumuńskiego i skoncentrowaniu działań na biznesie w Bośni i Serbii.

Grupa Muszkieterów otworzyła swój pierwszy sklep w Rumunii w 2002 roku. W ciągu kolejnej dekady Francuzi rozwinęli sieć do 11 wielkopowierzchniowych placówek. Teraz podjęli decyzję o wycofaniu się z tamtejszego rynku. Zamierzają skoncentrować się na rozwijaniu sieci sklepów spożywczych w sąsiedniej Serbii oraz Bośni i Hercegowinie.

W Bośni i Hercegowinie pod szyldem Interex działa obecnie 25 supermarketów grupy Muszkieterów, w Serbii jest ich 10, zaś w Kosowie – 1. Na Bałkanach francuska sieć prowadzi działania od 1999 roku.

W Polsce działa 181 jednostek franczyzowych Intermarche – najwięcej, bo aż 29 w województwie śląskim. Sieć uruchomiła też bezobsługowe stacje benzynowe – aktualnie 41 na terenie całej Polski. Aby dołączyć do grupy Muszkieterów, trzeba dysponować kwotą min. 400 tys. zł. oraz pomyślnie zakończyć 6-miesięcznie szkolenie. Spółka nie pobiera opłaty licencyjnej – koszt przystąpienia do sieci jest wkładem do własnego przedsiębiorstwa. Po dwóch latach prowadzenia własnego biznesu, każdy przedsiębiorca może stać się członkiem spółki cywilnej Muszkieterów z siedzibą we Francji i tym samym stać się współwłaścicielem majątku grupy.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram