Muszkieterowie nie zwalniają tempa

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 sierpnia 2010
Kategoria:
MuszkieterowieOtwierają nowe markety, stacje benzynowe i sklepiki przystacyjne. Właścicielami wszystkich obiektów są franczyzobiorcy.

Sieć Intermarché liczy już blisko 150 supermarketów zlokalizowanych w miejscowościach do 70 tys. mieszkańców. Najnowszy sklep powstał w Słupcy w województwie wielkopolskim. Ma on 1000 mkw. powierzchni, 7 stanowisk kasowych i zatrudnia 50 osób. Placówka oferuje mięso pochodzące z własnego rozbioru oraz pieczywo z własnego wypieku. Uruchomiona została również wędzarnia, dzięki czemu klienci mogą zakupić tradycyjny wyrób, produkowany na miejscu.

Coraz więcej właścicieli supermaketów należących do sieci decyduje się także wybudować w pobliżu stację paliw. Intermarché jest w tym roku najaktywniejszą siecią handlową rozwijającą własne stacje, dzięki czemu udało jej się już wskoczyć na pozycję wicelidera w tej kategorii (pierwsze miejsce zajmuje Carrefour). Od stycznia powstało już 6 stacji działających przy marketach Intermarché. Najnowsza właśnie ruszyła w Śremie w woj. wielkopolskim.

Do końca roku mają zostać otwarte jeszcze przynajmniej dwie takie stacje, co oznacza, że na koniec roku w Grupie Muszkieterów będzie ich 30. Stacje paliw budowane przy sklepach Intermarché to stały element strategii Grupy. Docelowo będą one funkcjonować przy każdym supermarkecie Intermarché, jeśli tylko ich uruchomienie będzie tam możliwe. Każda stacja posiada w ofercie benzynę Pb-95 oraz Pb-98, olej napędowy, a także gaz LPG.

Dodatkowym uzupełnieniem oferty mają być małe sklepiki przystacyjne takie jak działają przy przydrożnych stacjach paliw. W sumie  w Grupie Muszkieterów jest ich już 11, w tym sklepik przy najnowszej stacji w Śremie.

Grupa Muszkieterów, oprócz 149 supermarketów Intermarché i zlokalizowanych przy nich 28 stacjach z 11 sklepikami, posiada także 71 sklepów typu dom i ogród Bricomarché. Wszystkie te placówki są własnością ponad 170 niezależnych polskich przedsiębiorców, którzy tworzą największą grupę franczyzobiorców w naszym kraju. Aby do niej dołączyć, należy dysponować kapitałem w wysokości minimum 500 tys. zł, a także przejść półroczne szkolenie. Lokalizacje pod markety wyznaczane są przez centralę sieci, nowy franczyzobiorca  może jednak wybrać z aktualnie dostepnych tę, która odpowiada mu najbardziej.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram