Muszkieterowie mają kolejną stację z własnym sklepem

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 sierpnia 2009
Kategoria:
muszkieterowie.jpg

muszkieterowie.jpgNowootwarta stacja benzynowa w Ostródzie przy supermarkecie Intermarché to już drugi obiekt spółki wyposażony, oprócz pełnoformatowego sklepu Intermarche, dodatkowo we własny, działający przez 24 godziny sklep.

Pierwszy obiekt tego typu ruszył w lipcu przy sklepie Intermarche w Gryfinie (woj. zachodniopomorskie). - W tej chwili traktujemy ten obiekt jako test, który potrwa około pół roku. Po tym czasie będziemy w stanie ocenić, czy nowy koncept się sprawdził i czy oferta asortymentowa jest w pełni dopasowana do potrzeb konsumentów. Jeśli taki format się sprawdzi, będziemy dążyli do tego, by placówki tego typu stały się standardem w naszej sieci – mówił przy okazji uruchomienia stacji w Gryfinie Aleksander Hołoga, odpowiedzialny za rozwój stacji benzynowych Intermarché.

Wygląda więc na to, że siec zdecydowała się rozszerzyć test o kolejną placówkę. Poza sklepem stacja w Ostródzie posiada standardową ofertę: benzynę Pb-95 oraz Pb-98, olej napędowy oraz gaz LPG. Oprócz tego klient może skorzystać z dodatkowych usług, m.in. kompresora do pompowania kół, odkurzacza oraz bezdotykowej myjni. Paliwa dostarczane są przez dostawców takich, jak J&S Energy S.A oraz Gaspol S.A. Jakość paliw na stacjach należących do Grupy Muszkieterów jest również na bieżąco kontrolowana przez zewnętrzne laboratorium, ponieważ stacja jest włączona do monitoringu jakości paliw BAQ. Nowa stacja jest wyposażona w dystrybutory paliw portugalskiej firmy Petrotec. Dla wygody kierowców zostały zamontowane dystrybutory z głosowym systemem ułatwiającym tankowanie, przy których klient jest informowany głosowo jakie paliwo będzie kupował oraz na przykład że rozpoczęło się lub zakończyło tankowanie.

W tej chwili Intermarche dysponuje 19 stacjami paliw przy swoich sklepach. Obroty każdej z nich wynoszą 15,5 mln złotych rocznie, co stanowi ok.10 proc. udziału w obrocie całej sieci Intermarché. Muszkieterowie mają w planach otwieranie około 10 stacji rocznie. Docelowo stacje benzynowe będą funkcjonować przy każdym supermarkecie Intermarché, jeśli tylko ich uruchomienie będzie tam możliwe.

FwP, 25 sierpnia 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram