Multifood STP przejmuje lokale po konkurencji

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 października 2011
Kategoria:
Multifood_lokal_2

Multifood_lokal_2

Wkrótce uruchomi dwie nowe restauracje na terenie galerii Auchan w Mikołowie i Częstochowie, w których wcześniej działały lokale innej sieci specjalizującej się w serwowaniu jedzenia na wagę.

- Poprzednie umowy zostały rozwiązane, ponieważ nie były przestrzegane i zachowywane żadne z obowiązujących zasad w gastronomi. Mamy więcej podobnych propozycji od administratorów centrów handlowych dotyczących przejmowania lokali po sieciach oferujących koncept podobny do naszego. Na razie nie chcę mówić, o jakie lokale i w których centrach handlowych chodzi. Nie ukrywam też, że nie wszystkie lokalizacje nas interesują. Szczególnie nowe centra są bardzo trudne do oceny w początkowej fazie działalności  - mówi Marzena Krupińska, dyrektor ds. rozwoju sieci Multifood STP.

We wspomnianych lokalizacjach wcześniej działały restauracje Olimp. Jak informuje Piotr Niemiec z firmy Gastromall, która jest właścicielem sieci, restauracje te były prowadzone przez franczyzobiorcę, który z przyczyn osobistych musiał zawieścić działalność.

- Franczyzodawca nie prowadzi lokali własnych poza Krakowem, gdzie jest siedziba. Już 19 października w Futura Park pod Krakowem zostanie otwarta kolejna restauracja sieci Olimp. Natomiast w przyszłym roku zostaną otwarte restauracje w Europie Centralnej w Gliwicach, Galerii Korona w Kielcach oraz w City Center w Rzeszowie. Na ukończeniu są negocjacje w sprawie kolejnych lokalizacji zarówno własnych, jak i franzczyzowych. Każdemu franczyzobiorcy firma zapewnia lokal w centrum handlowym, który ma gwarantować szybki zwrot z inwestycji - dodaje Piotr Niemiec.

Z kolei restauracje Multifood w Mikołowie i Częstochowie powinny ruszyć w połowie listopada. Na obecnym etapie – remontu i przygotowywania lokali do działalności  - są to punkty własne sieci. Jednak już rozpoczęła ona poszukiwania franczyzobiorców, którzy chcieliby je przejąć. Spółka liczy, że uda jej się przekazać oba lokale we franczyzę jeszcze w tym roku. Po uruchomieniu tych punktów sieć będzie liczyła już 11 restauracji.

- Sytuacja na rynku gastronomicznym jest nadal bardzo trudna. Nie obserwujemy spadku ilości klientów, ale średni rachunek cały czas nie jest na zadawalającym dla nas poziomie. Lokale we Wrocławiu radzą sobie znacznie lepiej niż te poza Wrocławiem, ale pracujemy nad poprawą wyników, przede wszystkim poprzez działania marketingowe – opowiada Marzena Krupińska.

Oprócz działań na facebooku, newsletterów, ulotek czy kampanii radiowych, Multifood STP zdecydował się uruchomić konkurs dla klientów, w którym do wygrania jest weekend w hotelu SPA w Karpaczu oraz nowy model BMW5. Udział w konkursie mogą brać klienci wszystkich resturacji sieci.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram