Multiagencje zyskują partnerów

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Zakłady ubezpieczeń pełnią rolę stabilizatora cykli koniunkturalnych. W 2014 roku rynek ubezpieczeń mierzony składką ubezpieczeniową stanowił około 3,3% wartości polskiego PKB. Zdaniem uczestników rynku to stabilny sektor, w którym przybywa multiagencji sieciowych.

Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że w I kw. 2015 roku polscy ubezpieczyciele wypłacili 5,2 mld zł świadczeń z ubezpieczeń na życie oraz 3,5 mld zł odszkodowań i świadczeń z ubezpieczeń majątkowych. Ogółem wartość składek na rynku ubezpieczeń wyniosła prawie 14,3 mld zł (wzrost rok do roku o 2,9%). Wartość wypłaconych odszkodowań i świadczeń ogółem wyniosła 8,7 mld zł (spadek rok do roku o 4,8%). 

Uczestnicy rynku dostrzegają, że sytuacja w segmencie ubezpieczeń jest ustabilizowana. Monika Gołębiewska, koordynator sieci sprzedaży Domu Ubezpieczeniowego SPECTRUM zauważa też tendencję dotyczącą rozwoju multiagencji w przeciwieństwie do firm agencyjnych działających na wyłączność, oferujących produkty tylko jednego towarzystwa. 

– Jesteśmy multiagencją działającą na rynku ubezpieczeń od wielu lat. W początkowym okresie sieć powstawała w oparciu o własne oddziały, natomiast wczesną wiosną 2013 roku uruchomiliśmy projekt rozwoju sieci poprzez tworzenie placówek franczyzowych. Na chwilę obecną w standardzie określonym przez model franczyzowy funkcjonuje 23 oddziałów. W drugiej połowie bieżącego roku strategia firmy zakłada wejście kolejnych 10 franczyzobiorców do systemu – mówi w rozmowie z nami Monika Gołębiewska.

Podkreśla również, że zainteresowanie wejściem do sieci sprzedaży DUS jest duże. Firma ma otwartą rekrutację dla nowych współpracowników. Przygotowanie do uruchomienia placówki partnerskiej DUS trwa od 3 do 5 miesięcy. Jest to zależne od kilku aspektów: posiadania uprawnień - rozpoczęcie cyklu szkoleń od podstaw czyli od uzyskania prawa do wykonywania zawodu, czy też od uzyskiwania uprawnień w poszczególnych towarzystwach. Kolejnym zadaniem jest pozyskanie i adaptacja lokalu, w którym będzie prowadzona działalność gospodarcza.  

 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram