Mr Kuchar zamknie niedochodowe placówki?

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 lutego 2013
Kategoria:

mr-kucharW czwartym kwartale 2012 r. spółka Mr Kuchar poniosła stratę w wysokości 389,8 tys., która w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego powiększyła się o 173,6 tys. zł.

Pogarszająca się sytuacja jest zdaniem spółki spowodowana złą koniunkturą gospodarczą i nastawieniem klientów na jak najniższe ceny kupowanych potraw. Kolejnym powodem nienajlepszej sytuacji sieci jest sezonowość – bary spółki odwiedzane są głównie przez kierowców odbywających podróże służbowe i turystów. A tych ostatnich w sezonie jesienno-zimowym jest zdecydowanie mniej na polskich drogach. Dlatego Mr Kuchar (dawniej Leśne Runo) jeszcze z końcem pierwszego kwartału br. zamierza wprowadzić do menu swoich przydrożnych barów tańsze zestawy obiadowe. Zgodnie z planem nowe dania miałyby kosztować maksymalnie 10 zł.

Spółka Mr Kuchar narzeka też na wysokie, a nieprognozowane wcześniej, koszty ogrzewania jednego z barów, które za okres 2011-2012 wyniosły przeszło 54 tys. zł. Rezerwy na ten cel nie były też tworzone w 3 innych barach, przez co spółka w pierwszym kwartale 2013 roku zostanie obciążona kwotą 132 tys. zł. nieplanowanych płatności.

Podjęto już pierwsze działania mające na cele redukcję kosztów – siedziba spółki została przeniesiona z Warszawy do Tychów. Zdaniem zarządu w najbliższym kwartale konieczna będzie dalsza optymalizacja wydatków oraz podjęcie decyzji odnoście zamknięcia barów niedochodowych. Obecnie najniższe przychody osiągają otwarte w 2012 roku punkty: Poczesna, Przeszkoda, Boguszyn oraz funkcjonujący od 2004 roku bar w Pszczółkach.

Na początku roku spółka Leśne Runo zmieniła nazwę na Mr Kuchar. Proces rebrandingu będzie trwał 12 miesięcy.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram