Mr Hamburger wkracza na Podlasie

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 sierpnia 2010
Kategoria:
hamburgerCo prawda, poza Śląskiem marka na razie jest mało znana i dłużej trwa pozyskanie wiernego grona klientów. Ale to właśnie inne regiony będą głównym kierunkiem ekspansji sieci w najbliższym czasie.

Obecnie działa już 25 barów pod marką Mr Hamburger, z czego aż 19 w województwie śląskim. Pierwsze kroki poza tym regionem sieć postawiła w marcu ubiegłego roku, kiedy to powstał lokal w Tarnowie. Ten rok przyniesie otwarcie już znacznie bardziej oddalonych od centrali punktów.

– Od początku roku otworzyliśmy już trzy bary: jeden na Śląsku, w Jastrzębiu Zdroju, drugi w CH Port Łódź, najnowszy zaś uruchomiony został w miniony piątek w Białymstoku. To nasza pierwsza placówka na Podlasiu. We wrześniu zaś pojawimy się w trzech kolejnych lokalizacjach: w Gdyni, Wieluniu i najprawdopodbniej Chełmie. Na ten rok mamy też jeszcze zaplanowane otwarcie w Gliwicach – mówi Monika Czapińska, manager ds. franchisingu w sieci Mr Hamburger.

Kolejne lokale na Śląsku firma zamierza otwierać w większości przypadków własnymi siłami, poza tym regionem poszukuje partnerów franczyzowych. – W najbliższych latach najwięcej lokali będzie powstawać właśnie poza Śląskiem. Dopracowaliśmy w ostatnim czasie kwestię logistyki dla wszystkich potencjalnych lokalizacji, nawiązaliśmy współpracę z hurtowniami, które na poszczególnych terenach będą obsługiwać naszych franczyzobiorców – wyjaśnia Monika Czapińska.

Jednocześnie przyznaje, że pierwsze bary w miastach, w których Mr Hamburger nie jest jeszcze znany, będą mieć nieco trudniejszy start niż te ze Śląska. Przyzwyczajenie klienta do nowej marki, wypromowanie jej może trwać nawet do roku, co może nieco wydłużyć okres zwrotu z inwestycji. – W przypadku lokali na Śląsku trwa to od 1 do 1,5 roku. W innych regionach okres ten powinien zamknąć się w dwóch latach – mówi Monika Czapińska.

Koszt inwestycji w restaurację Mr Hamburger wynosi ok. 100 tys. zł. W przypadku centrów handlowych, gdzie zazwyczaj trzeba także wpłacić kaucję (równowartość czynszu za 3-6 miesięcy), wydatki na starcie mogą dojść do ok. 130 tys. zł.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram