Mr Hamburger podsumowuje rok i zapowiada ekspansję

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 grudnia 2012
Kategoria:
mrhamburger

Od kilku lat liczba lokali działających w ramach jednej z najstarszych polskich sieci fast food systematycznie się kurczy. Firma zdecydowała się w tym roku na zmiany, które mają odwrócić niekorzystne trendy. Jakie efekty one przyniosły?

Chodzi o zmiany wizualizacyjne w punktach, nowości w menu, a także zmiany w technologii i produktach. Od stycznia do maja tego roku zostały one wprowadzone w trzech punktach własnych. Ich wyniki potwierdzają, że było to posunięcie w dobrym kierunku.

Podsumowując trzeci kwartał roku oraz niecałe dwa miesiące ostatniego kwartału, odnotowujemy wzrost obrotów o około 30 proc. w stosunku do adekwatnego okresu w roku poprzednim - mówi portalowi franczyzawpolsce.pl Dariusz Kozorowski, manager ds. rozwoju i franczyzy w spółce Mr Hamburger.

Sieć znana jest przede wszystkim na południu Polski, w woj. śląskim i choć były próby podoboju innych regionów (punkty powstały też na Podlasiu, w Wielkopolsce i Łódzkiem), zakończyły się one niepowodzeniem. Obecnie pod szyldem Mr Hamburger funkcjonuje 18 placówek: 6 własnych i 12 franczyzowych. Oznacza to jednak spadek liczby lokalizacji względem ubiegłego roku.

Z przyczyn utraconej pierwotnej wartości lokalizacji zamknęliśmy 1 punkt, który funkcjonował w sieci od kilkunastu lat. Z powodu m. in. nieprzedłużenia umowy franchisigowej rozstaliśmy się z firmą prowadzącą 3 punkty na terenie Śląska. Ale otwarte zostały także dwa nowe lokale - wyjaśnia Dariusz Kozorowski.

Po wprowadzonych w tym roku zmianach firma liczy na przyspieszenie rozwoju. W roku 2013 chce swoim zasięgiem objąć województwa: śląskie, opolskie i małopolskie. W planach ma otwarcie ok. 9 nowych punktów. Będą to punkty zlokalizowane w galeriach handlowych, przy głównych ulicach w miastach od 25 tys. mieszkańców, a być może także przydrożne, choć to zależy od przebiegu negocjacji z właścicielami gruntów.

Wszystko wskazuje na to, że plany na rok 2013 zostaną zrealizowane, jesteśmy na półmetku rozmów z kilkoma potencjalnymi franczyzobiorcami oraz mogę zdradzić, że w niedługim czasie podpisujemy umowy na dwie nowe lokalizacje - dodaje manager Mr Hamburgera.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram