Moose realizuje ambitne plany ekspansji

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 marca 2013
Kategoria:

Moose_Centrum_Jezykow_Obcych

Do obecnych 48 oddziałów franczyzowych mobilnych szkół językowych Moose w tym roku ma dołączyć przynajmniej 20. W kolejnych latach Moose nie zamierza zwalniać tempa ekspansji, tak by za 3-4 lata objąć siecią cały kraj. 

O planach na przyszłość, współpracy z franczyzobiorcami i sukcesie projektu franczyzowego rozmawiamy z Grzegorzem Kuzykiem z Centrum Języków Obcych Moose.

Jak według Pana przebiega współpraca z franczyzobiorcami?

Nasza współpraca z franczyzobiorcami trwa już od 4 lat i przez ten czas ich ilość zdecydowanie się zwiększyła. W pierwszym roku mieliśmy 5 oddziałów franczyzowych, a teraz nasza sieć liczy ich już 48. Aktualnie rozpoczynamy nabór nowych franczyzobiorców, którzy będą z nami współpracować w tych miastach które są jeszcze wolne. Docelowo oddziałów franczyzowych będzie około 150. Możemy więc stwierdzić, że jesteśmy już prawie w połowie drogi. Uważamy, że już w sierpniu tego roku ilość oddziałów franczyzowych będzie się kształtować w okolicy 70. Zostało więc jeszcze może dwa lub trzy lata i nasza sieć oddziałów franczyzowych osiągnie optymalną ilość.

Co wpływa na sukces projektu franczyzowego Moose?

O tak szybkim rozwoju naszej sieci decyduje kilka czynników. Przede wszystkim wszyscy nasi franczyzobiorcy przechodzą przez organizowane przez nas, profesjonalne szkolenia. Dodatkowo przez cały okres współpracy do pomocy dla franczyzobiorców są wyznaczeni pracownicy i helpdesk. Nikt, kto potrzebuje pomocy lub ma jakieś pytanie nie pozostaje sam. Franczyzobiorca korzysta z naszej marki, która jest już doskonale kojarzona w wielu miastach w Polsce z usługą kursów indywidualnych i w małych grupach. Końcowym elementem jest całe nasze know-how, które oparte na już dwudziestoletnim doświadczeniu przez cały czas doskonalimy. Franczyzobiorca bazując na nim nie musi się obawiać praktycznie niczego, a rynek nauczania języków obcych w Polsce ma to do siebie iż przez cały czas się rozwija.

Ile jednostek własnych a ile franczyzowych zrzesza w chwili obecnej sieć?

Posiadamy 15 oddziałów własnych w największych miastach w Polsce oraz 48 oddziałów franczyzowych. Lista wolnych miast do założenia oddziału franczyzowego znajduje się na naszej stronie internetowej.

Czy aktualnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami?

Oczywiście, że prowadzimy już rozmowy, a kilka umów na nowe oddziały już zostało podpisanych.

Jaki profil franczyzobiorcy jest poszukiwany przez firmę?

Podpisujemy umowy z osobami, które są optymistami i chcą zrealizować ciekawy, a jednocześnie zyskowny biznes.

Czy są rejony Polski, na które Moose kładzie szczególny nacisk?

Nie ograniczamy się do danej części Polski, działamy w całym kraju i wszędzie gdzie mamy jeszcze wolne miasto możemy podpisać umowę z franczyzobiorcą.

Dziękuję za rozmowę.

Moose nie stawia potencjalnym franczyzobiorcom sprecyzowanych wymagań. Mogą to być zarówno osoby z doświadczeniem w nauczaniu bądź prowadzeniu własnego biznesu, jak i takie, które dopiero skończyły studia, ale mają chęć rozpocząć własną działalność. Koszt inwestycji w oddział sieci zależny jest od wielkości populacji terenu, na którym chce działać franczyzobiorca. Całkowite nakłady mogą zamknąć się już w kwocie 7-8 tys. zł.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram