Monnari przejmie Tatuum i Coyoco?

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 maja 2013
Kategoria:

Zarząd Monnari Trade SA podpisał porozumienie ze spółką Kan, właścicielem sieci Tatuum i Coyoco. Ma ono dotyczyć możliwości przejęcia. Inwestycja ta, o ile dojdzie do skutku, wzmocni Monnari Trade SA w segmencie damskiej odzieży premium.

Do 27 maja Monnari Trade ma pełną wyłączność na rokowania, których celem jest uzgodnienie formy prawnej, warunków finansowych i harmonogramu procesu ewentualnej inwestycji w firmę Kan. Dojdzie ona do skutku pod warunkiem, że przeprowadzona zostanie analiza due diligence (należytej staranności), której rezultaty nie spowodują odstąpienia Monnari Trade SA od rokowań oraz gdy uzgodnione zostaną warunki przejęcia.

Spółka Monnari Trade istnieje na polskim rynku od 1998 roku. Salony sieci Monnari mają od 150 do 200 mkw. powierzchni handlowej i w większości znajdują się w galeriach i centrach handlowych głównie w miastach wojewódzkich, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. Sieć zajmuje się sprzedażą odzieży oraz dodatków dla kobiet powyżej 30 roku życia.

Właścicielem marki Tatuum i Coyoco jest łódzka firma Kan sp. z o.o. Obecnie sieć Tatuum w Polsce liczy 59 salonów własnych oraz ok. 12 franczyzowych, natomiast Coyoco – 10. Średnia powierzchnia sklepów Tatuum wynosi 150 mkw. Marka Tatuum oferuje odzież męską i damską. Spółka od marca 2012 prowadzi również sprzedaż w sklepie internetowym.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram