Monetia w olbrzymim kompleksie handlowym

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Monetia, PTAK
Monetia w olbrzymim kompleksie handlowym

Sieć agencji płatniczych Monetia otworzyła oddział w największym w Europie Środkowej kompleksie handlowym PTAK w Rzgowie koło Łodzi. Może on m.in. przyjmować utarg od 2,5 tys. przedsiębiorców prowadzących działalność w centrum hurtowym.

Nowa placówka Monetii przystosowana jest do obsługi wpłat, wypłat, odprowadzania utargów, czy regulowania kosztów najmu za powierzchnię handlową. Nie bez znaczenia jest także fakt, że co roku centrum jest odwiedzane przez ok. 2 mln klientów markowych sklepów. Także oni będą mogli skorzystać z detalicznych usług Monetii.

W razie potrzeby będą mogli w nowo otwartej placówce dokonać wypłaty gotówki, czy ją wpłacić na dowolny rachunek bankowy. Spółka zapowiada, że w najbliższym czasie wprowadzi w oddziale usługi dla przedsiębiorców z zagranicy.

Wybór lokalizacji był dokładnie przemyślany. To nie tylko kolejne, atrakcyjne źródło przychodów prowizyjnych. W centrum funkcjonuje coraz więcej firm ukraińskich i wietnamskich. Dla Monetii Wietnam i Ukraina są kierunkami strategicznymi, ponieważ na tych rynkach planujemy ekspansję oferty przekazów pieniężnych realizowanych za pośrednictwem Monetia24.pl – wyjaśnia Piotr Zięba, wiceprezes Monetii.

Obecnie sieć liczy 730 placówek. Do końca roku ma ich przybyć jeszcze 30. W 2016 r. spółka obsłużyła 13,5 mln transakcji o łącznej wartości 3,6 mld. zł. Zysk netto wyniósł 2,2 mln zł przy przychodach na poziomie 40 mln zł.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram