Monetia realizuje przekazy międzynarodowe 

Autor: Redakcja
Kategoria:

Monetia, spółka portfelowa giełdowego funduszu Capital Partners rozpoczęła realizację międzynarodowych przekazów pieniężnych na platformie Monetia24.pl.

Monetia24.pl to portal, przez który można wysłać pieniądze do Polski z zagranicy. Nadawca ma do wyboru 4 waluty (USD, GBP, NOK, EUR), w których może zdefiniować przekaz. Po rejestracji na stronie Monetia24.pl i aktywowaniu konta, można od razu przesłać pieniądze z rachunku swojej karty płatniczej do Polski. Odbiorca może je wypłacić już następnego dnia w gotówce w dowolnej placówce Monetii albo ze swojego konta bankowego. Poprzez Monetia24.pl będąc za granicą, będziemy mogli opłacić też rachunki w Polsce.

Transakcje są realizowane w oparciu o certyfikowany bezpieczny system eCard. Monetia koordynuje proces przesłania pieniędzy od momentu, gdy zadeklarowana przez klienta kwota wpłynie do systemu. Oznacza to, że Monetia nigdy nie będzie mieć kontaktu z kontem ani z kartą płatniczą klienta. Odnotowanie kwoty w systemie, pozwoli przygotować gotówkę do wypłaty dla odbiorcy, który po uzyskaniu kodu PIN może zgłosić się do placówki Monetii i ją odebrać.

Dane pokazują, że rynek przekazów pieniężnych jest bardzo atrakcyjny. Co czwarty młody Polak deklaruje chęć pracy za granicą i, co roku w poszukiwaniu pracy kraj opuszcza 200-250 tys. ludzi. Obecnie poza naszymi granicami pracuje około 2 mln Polaków. W ub. r. przesłali oni do Polski 4,07 mld euro. W przyszłości planujemy obsługiwać więcej krajów, a także obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas pracować i chcą wysyłać pieniądze swoim bliskim – mówi Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

To, co wyróżnia Monetię24.pl spośród pozostałych operatorów przekazów pieniężnych, to rozległa i łatwo dostępna sieć 550 placówek w całym kraju, krótszy czas transferu (o 1 dzień krócej niż u popularnego operatora) oraz niska prowizja - równowartość 1,99£ (o ok. 1 £ mniej niż w standardzie u popularnego operatora), kurs wymiany walut korzystniejszy niż w bankach.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram