Monetia obsłuży płatności na wschodniej granicy

Data dodania: 20 listopada 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Monetia obsłuży płatności na wschodniej granicy

Monetia, spółka portfelowa Capital Partners Investment I FIZ, uruchomiła całodobowe punkty obsługi płatniczej kierowców ciężarówek na wschodnich przejściach granicznych Polski. To kolejny segment klientów, dzięki któremu ta największa polska agencja płatnicza powiększa swój udział w rynku płatności gotówkowych.

Monetia utworzyła nowe placówki na 6 z 18 przejść granicznych na wschodzie naszego kraju. Są one głównie przeznaczone do obsługi płatności realizowanych przez zawodowych kierowców ciężarówek, dla których czas i bezpieczeństwo mają kluczowe znaczenie. W odróżnieniu od zwykłych punktów Monetii, te graniczne działają przez 24 godziny na dobę. Kierowcy mogą w nich nie tylko opłacić swoje rachunki, ale też wnieść opłaty graniczne, opłaty związane z przekroczeniem wagi ładunku czy ew. należności za przewinienia drogowe.

Nowe placówki powstały z myślą o osobach, które wiele godzin spędzają w drodze, z daleka od centrów miast i bankomatów, a które muszą opłacać rachunki czy wypłacać gotówkę. Zwykle mogą to zrobić wtedy, gdy już większość punktów bankowych czy płatniczych jest zamknięta. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się otworzyć dla nich całodobowe placówki – tłumaczy Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

Według statystyk ruch graniczny rośnie - z roku na rok naszą granicę przekracza o 10-15% ciężarówek więcej. Zewnętrzna granica UE charakteryzuje się największym natężeniem ruchu towarowego. W 2013 roku przekroczyło ją 2 mln ciężarówek, z czego najwięcej (1,1 mln) pojechała na Białoruś.

To co jest również istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa kierowców, to dostęp do gotówki w miejscu wnoszenia opłat. Dzięki temu nie muszą już pokonywać znacznych odległości z portfelem wypełnionym pieniędzmi. Monetia umożliwia wypłatę potrzebnej kwoty z dowolnej karty płatniczej.

Placówki są przygotowane do obsługi kierowców, ale mogą z nich korzystać wszyscy. Musimy pamiętać, że na tych terenach rozwinęła się mocno drobna przedsiębiorczość. Jest tu mnóstwo punktów handlowo-usługowych, które pod koniec dnia wpłacają w gotówce swój utarg – dodaje Wojciech Jóźwiak.

W niskoprowizyjnych placówkach Monetii można także doładować kartę do telefonu komórkowego i odebrać międzynarodowy przekaz pieniężny realizowany w systemie Monetia24.pl.

Łącznie z nowo otwartymi placówkami sieć Monetii liczy 575 placówek. Do końca roku agencja będzie ich mieć 600.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram