Monetia może zmienić właściciela

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 czerwca 2011
Kategoria:

monetia

Bank DnB Nord rozważa wycofanie się z polskiego rynku, który uważa za wyjątkowo konkurencyjny.

Właścicielem działającego w Polsce DnB Nord jest norweski DnB NOR, który podał w dzisiejszej informacji prasowej, iż dopuszcza możliwość sprzedaży polskiej części swojego biznesu.

"Nasza pozycja rynkowa w Polsce jest stosunkowo niska, zaś sam rynek jest uważany za narażony na bardzo dużą konkurencję. W związku z tym osiągnięcie zadowolającej strategicznej pozycji w Polsce wymagałoby znaczących nakładów. Po wstępnej ocenie, nasz wniosek jest taki, iż ekspansja w tym kraju może wykraczać poza aktualne cele strategiczne. DnB NOR będzie zatem analizować różne dostępne możliwości, a jedną z nich jest sprzedaż naszej działalności w Polsce. W międzyczasie będziemy kontynuować działalność przy użyciu środków koniecznych do ochrony interesów zarówno naszych klientów, jak i pracowników" - podała spółka w komunikacie.

DnB Nord działa w Polsce od 2004 roku. Pierwotnie był bankiem korporacyjnym, obsługującym wyłącznie duże przedsiębiorstwa. W tej chwili DnB Nord rozwija bankowość detaliczną oraz ofertę dla małych i średnich firm. Bank świadczy też usługi biura maklerskiego.

W ubiegłym roku udalo mu się osiągnąć bardzo dobre wyniki finansowe, najlepsze w swojej historii. Zysk brutto wyniósł 75,2 mln zł, a zysk netto 56,7 mln zł. To znacząca poprawa w porównaniu z rokiem 2009, kiedy to bank zanotował stratę w wysokości 88 mln zł brutto i 76 mln zł netto. Suma bilansowa banku wyniosła 9,7 mld zł – prawie o 2 mld więcej niż na koniec 2009 (wzrost o ponad 24 proc.).

DnB Nord ma ponad 40 własnych oddziałów bankowych. Jest także właścicielem sieci agencji Monetia, która zajmuje się głównie obsługą płatności masowych. Sieć liczy już ok. 430 punktów, niemal wszystkie działają na zasadzie franczyzy. Ten pomysł na biznes cieszy się niesłabnącą popularnością. Od początku tego roku Monetia powiększyła się o ok. 30 placówek.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram