Monetia ma 11% rynku urzędów skarbowych

Data dodania: 27 stycznia 2015
Kategoria:
Foto: Monetia

Monetia, spółka portfelowa TFI Capital Partners Investment I FIZ, zdobyła kontrakt na obsługę kasową wszystkich urzędów skarbowych w województwie łódzkim. To pierwsza taka transakcja w Polsce. 

Monetia przejmie obsługę transakcyjną w 25 urzędach istniejących już na terenie województwa łódzkiego i dodatkowo uruchomi na potrzeby Izby kolejne 2 punkty. Jest to pierwsza tego typu umowa w Polsce.

Dotychczas jeszcze żadna izba skarbowa w Polsce nie korzystała w takim zakresie z outsourcingu kasowego. Powierzono nam obsługę okienek kasowych w każdym urzędzie. Cieszę się, że nasza oferta tak dynamicznie zyskuje zaufanie wśród wymagających klientów – wyjaśnia Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

W efekcie zawartego kontraktu udział spółki w rynku urzędów skarbowych wzrósł do 11%. Łącznie z nowo przejętymi punktami Monetia obsługuje już 43 z 400 US w całej Polsce. Transakcja przyniesie tej największej polskiej agencji płatniczej wzrost rocznych obrotów o 9,6% do 2,85 mld zł.

Ten kontrakt wzmacnia naszą pozycję lidera na krajowym rynku transakcji gotówkowych. W strategii założyliśmy, że do końca roku pozyskamy dla outsourcingu kasowego 5-6 instytucji. Byliśmy ostrożni, bo pracujemy z bardzo wymagającym klientem - to urzędy państwowe, jednostki samorządu terytorialnego i banki. Tymczasem ten plan został przekroczony. Kolejnym wyzwaniem będzie konsolidacja rynku gotówkowego – podkreśla Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

Zgodnie ze strategią, Monetia rozwija outsourcing kasowy w sektorze public: instytucje państwowe i samorządowe, oraz w sektorze komercyjnym, zwłaszcza wśród banków, z którymi współpracuje przy obsłudze urzędów miast i gmin. Wśród pozostałych klientów jest ponad 100 spółdzielni mieszkaniowych, duże firmy i przedsiębiorstwa oferujące usługi dla ludności – zakłady energetyczne, wodociągowe, telekomy. Outsourcing kasowy zapewnia im ciągłość obsługi transakcji klientów końcowych lub interesantów przy jednoczesnym uzyskaniu pozytywnych efektów ekonomicznych i biznesowych, tj. usprawnienie części procesów i ograniczenie kosztów. Spółka rozwija się poprzez sieć oddziałów agencyjnych.

INK

Osoby zainteresowane współpracą z Monetią zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design