Monetia obsłuży urzędy skarbowe 

Data dodania: 17 września 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:

Urzędy skarbowe wybierają obsługę okienek kasowych przez polską sieć agencji płatniczych, Monetię. Outsourcing kasowy to jeden ze strategicznych kierunków, który spółka rozwija m.in. wśród urzędów, firm oraz banków.

Monetia rozszerza swoją ofertę na kolejne segmenty klientów. Rozpoczęła współpracę z 5 urzędami skarbowymi w Polsce i prowadzi rozmowy z kolejnymi.

Wprowadziliśmy w pełni profesjonalną obsługę wpłat, opartą o nowoczesne systemy informatyczne i gwarantujące pewność transakcji, które dla wielu płatników i podatników są przecież kluczowe. Zastosowane przez nas rozwiązania nie tylko usprawniają pracę urzędników i obsługę klientów, ale przede wszystkim mają istotny wpływ na obniżenie kosztów. W efekcie współpracy z Monetią urząd oszczędza nawet 60% kosztów prowadzenia własnej obsługi kasowej – podkreśla Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

Dodaje, że sieć agencji płatniczych dąży do zwiększenia udziału w rynku płatności gotówkowych.

Być może uda nam się także jego skoncentrowanie. Pozyskiwanie klientów w segmentach, gdzie gotówka jest wszechobecna, jest najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu. Korzystają nie tylko urzędy. Osoby załatwiające tu swoje sprawy, w okienkach Monetii za jednym razem mogą opłacić pozostałe domowe rachunki. Obecnie z placówek Monetii korzysta pół miliona osób i liczba ta co kwartał wzrasta o kilkadziesiąt tysięcy – komentuje Wojciech Jóźwiak.

Agencja ma już w swoim portfelu ponad 150 firm i instytucji, które zleciły jej prowadzenie okienek kasowych. Są to jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie mieszkaniowe, instytucje finansowe, MOPS, a nawet Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Z outsourcingu kasowego Monetii korzystają już od dawna Getin Bank i DnB Bank Polska. Niebawem dołączy do nich kolejna europejska instytucja finansowa.

Poprzez outsourcing kasowy Monetia rozwija sieć swoich placówek, zwiększa liczbę i wartość obsługiwanych transakcji gotówkowych, a także zdobywa kolejnych wystawców płatności masowych. Spółka chce w ciągu 2-3 lat zwiększyć swój udział w rynku do ok. 20%.

Zainteresowanych współpracą z siecią Monetia zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram