Moda: Top Secret i Adesso zostaną dokapitalizowane 

Autor: Redakcja
Kategoria:
Moda: Top Secret i Adesso zostaną dokapitalizowane 

Do końca 2014 roku spółki Top Secret i Adesso zostaną dokapitalizowane poprzez wniesienie aportem praw do znaków towarowych marek odzieżowych należących do Grupy Redan. Ich wartość została wyceniona na ok. 90 mln zł.

Redan wniósł do spółki Carrisonio, która jest w 100% kontrolowana przez podmioty z Grupy Kapitałowej Redan, prawa ochronne na znaki towarowe o łącznej wartości blisko 90 mln zł. Wartość ta została ustalona w oparciu o wyceny biegłych. Marka „Top Secret” została wyceniona na 31,4 mln zł, „Drywash” na 1,2 mln zł, „Troll” na 2,8 mln zł, zaś „TextilMarket” na 54,5 mln zł.

Jak poinformował zarząd Redanu, do końca bieżącego roku powyższe marki zostaną w ramach procesów podwyższenia kapitału wniesione do spółek zależnych: Top Secret Sp. z o.o. (marki: „Top Secret”, „Drywash” oraz „Troll”) i Adesso SA (znak „TextilMarekt”).

Celem tej operacji jest z jednej strony podwyższenie kapitałów spółek zależnych Top Secret oraz Adesso. Z drugiej strony chcemy w ten sposób uporządkować także strukturę grupy, tak aby prawa do poszczególnych marek były własnością tych spółek zależnych, które realizują procesy biznesowe w oparciu o nie – powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan.

Redan funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, w której poszczególne spółki zajmują się rozwojem działalności na rynku dyskontowym (sieć Textilmarket) oraz modowym w Polsce i zagranicą (marki Top Secret, Troll i Drywash). Najbardziej istotne znaczenie w Grupie Redan mają m.in. spółki: Redan, Adesso (100% akcji posiada Redan S.A.) realizująca wszystkie zadania w zakresie działania i rozwoju sieci odzieżowych sklepów dyskontowych Textilmarket oraz Top Secret. Ostatnia prowadzi projektowanie towarów pod markami Top Secret, Troll i Drywash oraz ich import, a także zarządza ich marketingiem i sprzedażą w sklepach własnych i franczyzowych w Polsce. 

INK 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram