Mobilne Myjnie będą jeszcze tańsze

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 sierpnia 2010
Kategoria:
samochodyFirma oferująca jedną z najtańszych franczyz na polskim rynku zastanawia się, jak jeszcze obniżyć wymagania wobec franczyzobiorców.

– Większość osób, które się do nas zgłaszają, to osoby młode, dla których jest to pierwsza firma bądź bezrobotni, którzy chcą założyć działalność przy wykorzystaniu środków z Urzędu Pracy. Zazwyczaj mają one wiele obaw. Chcemy więc maksymalnie uprościć zasady współpracy, a także zrezygnować z miesięcznych opłat franczyzowych. Pracujemy właśnie nad ostatecznym kształtem oferty – mówi w rozmowie z portalem FranczyzawPolsce.pl Robert Szacherski z firmy Mobilnemyjnie.pl.

Obecnie opłata miesięczna wynosi 300 zł lub 800 zł dla franczyzobiorcy, który ma uprawnienia do rozwoju sieci na terenie danego województwa. Pod szyldem Mobilnemyjnie.pl funkcjonuje już 8 oddziałów regionalnych, w tym jeden własny - w Olsztynie. Firma liczy na to, że rezygnacja z opłat miesięcznych zdynamizuje jej rozwój. Franczyzobiorcy nadal będą jednak zobowiązani do dokonywania zakupów środków chemicznych u franczyzodawcy.

Podobne będą także koszty rozpoczęcia działalności, gdyż wiążą się one przede wszystkim z zakupem odpowiedniego urządzenia oraz chemii. W przypadku mobilnej myjni bezwodnej koszt ten wynosi ok. 10 tys. zł netto, zaś w przypadku mobilnej myjni parowej – ok. 23 tys. zł netto. Franczyzobiorca Mobilnych Myjni może liczyć, według deklaracji twórców sieci, na dochody rzędu 3-5 tysięcy złotych miesięcznie.

– Radzimy naszym franczyzobiorcom, by obok myjni mobilnej prowadzili także stacjonarną,  zwłaszcza w okresie zimowym. Wówczas bowiem popyt na mycie samochodu z dojazdem jest słabszy – twierdzi Robert Szacherski. W obu formułach działa na razie tylko myjnia w Olsztynie, w ciągu 2-3 miesięcy, a więc przed zimą stacjonarna placówka zostanie także uruchomiona w Warszawie. Otwarcie myjni stacjonarnej pod szyldem Mobilnemyjnie.pl nie wiąże się ze znacznymi kosztami dodatkowymi, wymaga jedynie wynajęcia odpowiedniego lokalu. Usługa może być wykonywana w oparciu o to samo urządzenie.

Konkurencja na rynku franczyzowych ofert dla myjni w ostatnim czasie się zaostrza. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o firmie ECO Myjnie, która poprzez sieć dystrybutorów regionalnych w Polsce oferuje przenośne urządzenia, w oparciu o które także można uruchomić mobilną myjnię parową. Koszt to ok. 25 tys. zł.

Natomiast już za ok. 5-6 tys. zł można otworzyć franczyzowy oddział firmy Ecomyjnia. W ramach tej opłaty franczyzobiorca otrzymuje komplet auto kosmetyków, materiałów reklamowych, myjkę parową, a także odkurzacz. Firma uruchomiła już 19 oddziałów w 10 województwach. Jak w każdym z powyższych przypadków, urządzenia dystrybuuowane przez firmę można wykorzystać także do otwarcia myjni stacjonarnej np. w centrum handlowym. Ecomyjnia została otwarta niedawno w CH Wisła w Płocku, a wkrótce powstanie także w CH Cuprum Arena w Lubinie. Według szacunków firmy, na otwarcie takiego punktu potrzebne są środki rzędu 30-50 tys. zł.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram