Minutka znika z rynku. Eurocash nie będzie kontynuował projektu

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 sierpnia 2012
Kategoria:
Zrzut_ekranu_2012-08-17_o_11.49.24

Partnerska sieć Tradisu - Minutka - powoli znika z rynku. Sieć ta była uzupełnieniem oferty franczyzowej Grupy Dystrybucyjnej Tradis i miała umocnić współpracę z niezależnymi detalistami dostarczając im narzędzi do skutecznego konkurowania na rynku.

Biorąc pod uwagę małą liczbę sklepów sieci Minutka (150 placówek) w porównaniu z siecią abc (prawie 4900 placówek) oraz początkowy stopień rozwinięcia oferty tego konceptu, Eurocash podjął decyzję o niekontynuowaniu wdrożenia sieci Minutka. Istotny był również poziom rozpoznawalności poszczególnych marek, który w przypadku sieci abc jest zdecydowanie wyższy .

Sieć Minutka była projektem Emperii i miała być odpowiednikiem sklepów abc, sieci, którą od lat rozwija Eurocash. Oferta sieci Minutka skierowana była do właścicieli małych sklepów spożywczych, którzy preferują samodzielne zaopatrzenie placówek w halach Cash & Carry Tradisu.

Partnerzy sieci Minutka mają możliwości zmiany i przystąpienia do innej sieci franczyzowej, w szczególności do sieci abc, aczkolwiek ostateczna decyzja należy do nich. Według Eurocashu, rozwiązania proponowane właścicielom sklepów sieci Minutka to przykład wzajemnej zależności, wynikającej z połączenia Eurocash z Tradisem - dzięki integracji obu firm klienci mogą przynależeć do silniejszej i bardziej rozpoznawalnej sieci, która oferuje jeszcze większe korzyści wynikające ze współpracy.

 

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram