Mimo upadłości produkują i zatrudniają nowych pracowników

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 listopada 2009
Kategoria:
krosno_logo.jpg
krosno_logo.jpgInwestorzy giełdowi pożegnali w piątek upadłe Krośnieńskie Huty Szkła. To spółka weteran parkietu, która zaczynała blisko 19 lat temu historię warszawskiej giełdy.

Krośnieńskie Huty Szkła Krosno to największy producent szkła gospodarczego (np. szklanki, kieliszki wytwarzane mechanicznie) w Polsce. Ponad połowa produkcji jest eksportowana do 60 krajów na świecie. Wraz z zakładem produkcyjnym w Tarnowie i Hutą Szkła w Jaśle, firma tworzy grupę kapitałową Krosno. W 1990 roku firma jako jedna z pierwszych zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. W związku z uprawomocnieniem postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej hut szkła Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych włączył akcje spółki Krosno do Listy Alertów  czyli spółek o podwyższonym ryzyku.  

 

Większość swego szkła Krosno eksportowało do 50 krajów. Jakm podaje Gazeta Wyborcza, roczne kontrakty warte były do 100 mln dol. Kluczowym rynkiem było USA, gdzie sprzedawano najdroższe, ręcznie formowane szkło.

 

 - Po przejęciu firmy przez syndyka pracownicy dostali wypowiedzenia, dzięki czemu można im było wypłacić zaległe pobory, odprawy i odszkodowania. Nowe umowy podpisano z większością pracowników z bezpośredniej produkcji. Huty nadal produkują szkło gospodarcze i użytkowe - czytamy w dzienniku.
Odbiorców Krosno ma w 60 krajach. Firma wróciła na rynek amerykański. Sprzedaje do dużych europejskich sieci handlowych, m.in. do Ikeii.

  

Od 2007 roku producent szkła gospodarczego zdecydował się na rozwój sprzedaży detalicznej poprzez system franchisingowy. Otworzenie pierwszych sklepów franchisingowych zaplanowane zostało na 2008 rok. "Galerie Krosno" zlokalizowane zostały w prestiżowych centrach handlowych w największych polskich miastach. 
FwP, 2 listopada 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram