Mimo kryzysu w branży odzieżowej Butik w 2009 roku zwiększył powierzchnie sklepów o 30 proc.

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 listopada 2009
Kategoria:

butik

W roku 2009 powstały w Polsce 34 nowe salony marki Butik oraz 8 salonów sezonowych. Obecnie odzież marki Butik Your New Style sprzedawana jest w 160 placówkach w Polsce.

- Rok 2009 okazał się dla nas bardzo owocny. Naszym celem było zwiększenie dostępności do produktów marki Butik Your New Style poprzez rozwój sieci. Skupiliśmy się przede wszystkim na powiększeniu powierzchni sprzedażowej obecnych sklepów, żeby w jak najlepszy sposób móc wyeksponować naszą kolekcję wzbogaconą o nowe linie.  Równolegle przy doborze lokalizacji skupiliśmy się na dotarciu do miejsc, w których młode kobiety bywają najczęściej. Postawiliśmy nacisk na rozwój naszych sklepów w galeriach handlowych - mówi Agnieszka Adamkiewicz, Kierownik ds. rozwoju sieci.

Niewątpliwie obecna niekorzystna sytuacja w niektórych firmach odzieżowych przyczyniła się do dynamicznego rozwoju innych firm, które czekały na odpowiedni moment z ekspansją na terenie Polski. - Dzięki temu, iż sami finansujemy działania firmy i w 100% korzystamy z własnego kapitału jest nam dużo łatwiej w obecnej sytuacji zagwarantować stabilizację w ciągle zmieniającym się otoczeniu - dodaje.

W roku 2010 spółka planuje dalszy dynamiczny rozwój sieci. - Na wiosnę poza regularną kolekcją zaplanowaliśmy także limitowaną linię ubrań, która z pewnością ucieszy nasze klientki.  Wdrożyliśmy narzędzia optymalizujące sprzedaż a w kolejnym roku będziemy poszerzać ich zastosowanie. Chcemy również mocniej zaistnieć w świadomości naszych klientek, dlatego zaplanowaliśmy zwiększenie budżetu na działania marketingowe. Podsumowując ostatnie 12 miesięcy możemy śmiało powiedzieć, że rok 2009 przyniósł wiele zmian, które bezpośrednio przełożyły się na zyski firmy i naszych franczyzobiorców - kończy Adamkiewicz.

Agnieszka Grabuś

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram