Metrohouse większe o 10 agencji

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 grudnia 2010
Kategoria:
Metrohouse_ursynowSieć biur nieruchomości osiągnęła ten wynik, mimo iż w tym roku miała inne priorytety. Na szybki rozwój w oparciu o placówki partnerskie stawia w 2011 r. Otwarć ma być trzy razy więcej niż w tym roku.

Najważniejszym tegorocznym wydarzeniem dla warszawskiej spółki było połączenie z trójmiejskim biurem nieruchomości Partnerzy Sp. z o.o. Fuzja rozpoczęła się w pierwszym kwartale, a zakończyła w październiku.

- Rok 2010 był dla nas dużym wyzwaniem organizacyjnym. Można powiedzieć, że w całości upłynął pod znakiem fuzji. Tym bardziej cieszy nas, że pomimo braku większych akcji marketingowych skierowanych do potencjalnych franczyzobiorców napływają do nas zgłoszenia od pośredników zainteresowanych działaniem pod naszą marką. To o czymś świadczy - mówi Mariusz Kania, prezes Metrohouse & Partnerzy.

Dorota Gierach-Nowak, manager ds. rozwoju sieci franczyzowej potwierdza, że w ślad za informacjami o połączeniu spółek Metrohouse i Partnerzy odnotowany został wzrost aktywności potencjalnych franczyzobiorców. - Przedsiębiorcy, z którymi prowadziliśmy w tym roku rozmowy na temat franczyzy potwierdzali, że do kontaktu skłoniła ich m.in. chęć współpracy w silnej, skonsolidowanej grupie - mówi. Na kolejne otwarcia decydują się także niektórzy spośród dotychczasowych franczyzobiorców Metrohouse.

W 2010 r. firma podpisała 10 umów franczyzowych. Logo spółki pojawiło się na placówkach w Warszawie, Gdyni, Chojnicach, Lubinie, Jeleniej Górze i Pruszkowie. Wraz z początkiem bieżącego tygodnia zostało uruchomione biuro w Radomiu, a kolejne lokalizacje są w trakcie ustaleń.

W 2011 r. Metrohouse & Partnerzy oprócz rozwoju własnych placówek planują uruchomienie ok. 30 biur franczyzowych. Wiadomo już, że w I kwartale ruszy placówka franczyzowa w Krakowie, w kwietniu zaś w Łodzi. Najbliższe plany obejmują także otwarcie biur w Elblągu, Słupsku, Lublinie, Pile, Nowym Sączu i Rzeszowie. - Być może w przyszłym roku logo Metrohouse & Partnerzy pojawi się również w jednej z zachodnioeuropejskich stolic - zapowiada Dorota Gierach-Nowak.

Rynek nieruchomości w Polsce przechodzi w ostatnim czasie dość intensywne zmiany. Na dobre zagościła na nim franczyza. Najsilniejsze firmy postanowiły budować sieci w oparciu o niezależnych przedsiębiorców. Co więcej, widać, że w ostatnim czasie zapanował między nimi swoisty wyścig o partnerów. Wszystkie spółki mają bardzo ambitne plany na najbliższy okres.

Jak wspomnieliśmy, Metrohouse w 2011 r. chce pozyskać 30 placówek franczyzowych. Podobną ilość chce osiągnąć Emmerson, który dopiero w tym roku przygotował ofertę franczyzową. Ok. 35 nowych jednostek to plan spółki Północ Nieruchomości, która zamierza go zrealizować w ciągu najbliższych dwóch lat. O nowych franczyzobiorców wzbogacą się zapewne także takie firmy jak KNC czy RE/MAX. Ta ostatnia należy do największych sieci biur nieruchomości na świecie. W Polsce na razie zrzesza 9 agencji, a wkrótce mają dołączyć do nich 2 kolejne, w Zielonej Górze i Białymstoku. Największą siecią franczyzową w Polsce na chwilę obecną pozostaje WGN Nieruchomości, liczące ok. 70 oddziałów.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram