Metrohouse: najwięcej transakcji na jesieni

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 grudnia 2010
Kategoria:
mieszkaniaSieć biur nieruchomości przyznaje, że popyt na mieszkania nie jest jednakowy przez cały rok. Największe zainteresowanie zakupem w tym roku widoczne było po wakacjach.

 

 

Agencje nieruchomości zrzeszone w sieci Metrohouse & Partnerzy (obecnie 24 jednostki) w tym roku najwięcej pracy miały we wrześniu i październiku. Tylko w czasie tych dwóch miesięcy pośrednicy zrealizowali aż 26 proc. wszystkich tegorocznych transakcji.

– Nabywcy jednak coraz częściej wykorzystują urlopy na realizację transakcji. Świadczą o tym nasze statystyki za 2009 r., kiedy to w czasie dwóch wakacyjnych miesięcy przeprowadziliśmy łącznie 34 proc. wszystkich transakcji - zauważa Grzegorz Kędzierski, dyrektor sprzedaży i członek zarządu Metrohouse & Partnerzy.

Dla porównania, na rynku nieruchomości w USA szczyt sezonu przypada na miesiące kwiecień-czerwiec. Miesiące letnie są tam wykorzystywane na przeprowadzkę (ponad 60 proc. wszystkich przeprowadzek). W Polsce jednak od kilku lat coraz częściej okres wakacyjny jest postrzegany jako niezły czas na znalezienie własnego M. Drugi i trzeci kwartał roku są u nas historycznie najlepszym okresem dla pośredników i deweloperów, wtedy bowiem dokonuje się większości transakcji na rynku mieszkaniowym.

Stosunkowo niezłym okresem jest także końcówka roku, czyli okres przedświąteczny. Znacznie słabsze dla przedsiębiorców działających w branży nieruchomości bywają pierwsze miesiące nowego roku.

- Przełom roku jest zwykle okresem marazmu na rynku kredytowym. Ze statystyk Metrofinance wynika, że w pierwszym kwartale 2010 r. doradcy kredytowi pośredniczyli w udzieleniu 20 proc. z puli tegorocznych kredytów. Zarówno w obecnym roku, jak i rok wcześniej doradcy mieli najwięcej pracy we wrześniu - podsumowuje Piotr Filip, dyrektor Metrofinance. Metrofinance to grupa niezależnych analityków kredytowych, będąca częścią grupy Metrohouse, która pośredniczy w pozyskiwaniu kredytów mieszkaniowych.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram