Meritum w kwartał podwoi liczbę placówek

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 października 2010
Kategoria:
Meritum_BankBank, który w tym roku rozpoczął budowę sieci partnerskiej, chce by do końca 2013 roku liczyła ona 250 placówek. Ten rok zamknie z liczbą blisko 50 takich jednostek.

- Uruchomiliśmy już 24 placówki partnerskie, a do stycznia 2011 zamierzamy podwoić ilość punktów sprzedaży. Liczba zgłoszeń jest tak duża, że przerasta możliwości Banku, szczególnie w zakresie weryfikacji propozycji nowych lokalizacji - powiedział portalowi FranczyzawPolsce.pl Jacek Biskup, dyrektor ds. projektów placówek franczyzowych Meritum Banku.

Na zainteresowanie ofertą może wpływać fakt, że Meritum Bank nie ogranicza możliwości uruchomienia placówki partnerskiej do miejscowości liczących poniżej 20 czy 50 tys. mieszkańców jak czyni to wiele konkurencyjnych banków. Przy czym liczba własnych oddziałów w przypadku konkurencji idzie zazwyczaj w setki, Meritum ma ich na razie dziewięć. Niemniej dzięki temu placówki partnerskie tej sieci można uruchamiać także w dużych miastach. Działają one już m.in. w Warszawie, Lublinie czy Kielcach.

- Koszty uruchomienia placówki są zależne od wielkości lokalu i wynoszą od 20 do 40 tys. zł. Opłata licencyjna to wartość negocjowana, na wielkość której ma wpływ termin uruchomienia placówki oraz planowane przez partnera nakłady na promocję i reklamę Banku. Najefektywniejsi partnerzy wygenerowali w pierwszym miesiącu pracy sprzedaż gwarantującą zwrot zainwestowanych środków - zapewnia Jacek Biskup.

Meritum Bank dołączył w tym roku do grona kilkunastu banków, które zdecydowały się w naszym kraju na rozwój sieci agencyjnych. Informacje o rozwoju i warunkach współpracy z nimi można znaleźć w raporcie Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych oraz portalu FranczyzawPolsce.pl dostępnym pod tym linkiem.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram