Mediq stawia na specjalizację

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 września 2010
Kategoria:
Mediq_na_zewnatrzSieć aptek Mediq zwiększyła o dziesięć liczbę placówek wyspecjalizowanych w obsłudze osób chorych na cukrzycę. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku.

Program pilotażowy Aptek Mediq Przyjaznych Cukrzykom został uruchomiony w maju bieżącego roku. Początkowo do udziału w akcji wytypowano sześć aptek w Warszawie, Rzeszowie, Mielcu, Bytomiu, Bolesławcu i Nowej Soli. Przeprowadzona specjalizacja aptek pod kątem obsługi chorych na cukrzycę to efekt doświadczeń zebranych przez Mediq na rynku holenderskim oraz obserwacji rozwijającego się polskiego rynku.

- Decyzja o włączeniu do programu kolejnych 10 aptek podyktowana jest zaobserwowanym przez nas zwiększonym zapotrzebowaniem na placówki dedykowane pacjentom cierpiącym na cukrzycę. Specjalizacja apteki pod kątem konkretnej jednostki chorobowej to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy oprócz zakupu leków, potrzebują także fachowych porad na temat codziennego życia z chorobą - mówi Janusz Pietruszka, prezes ACP Pharma S.A., właściciela sieci Mediq.

Specjalizacja aptek w kierunku opieki nad grupą pacjentów dotkniętych konkretną chorobą niewątpliwie pomaga im się wyróżnić na rynku, a oferowana w nich fachowa pomoc zwiększa konkurencyjność placówek. Jeszcze w tym roku do grupy Aptek Mediq Przyjaznych Cykrzykom dołączą kolejne jednostki.

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych, dotykających wszystkie grupy wiekowe. W Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom, chorzy znajdą nie tylko pełen asortyment produktów farmaceutycznych, lecz także specjalnie dobrane suplementy diety na bazie fruktozy, czyli naturalnego cukru występującego w owocach, który nie powoduje nagłego wzrostu glukozy we krwi. Wykwalifikowany personel, nie tylko doradzi pacjentom w doborze suplementów diety, lecz także specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.

Placówki uczestniczące w programie otrzymały obrandowanie Aptek Mediq Przyjaznych Cukrzykom oraz zestawy materiałów edukacyjno - informacyjnych, w skład których wchodzi poradnik na temat choroby, sposób jej diagnozowania i leczenia, codziennego funkcjonowania, informacje na temat glukometrów oraz przelicznik stężenia cukru we krwi pełnej.

Do sieci Mediq należy już ok. 200 aptek, w większości są to jednostki własne. W tym roku firma rozpoczęła wdrażanie programu franczyzowego i w minionych miesiącach uruchomiła pierwsze placówki działające w tej formule. Do końca bieżacego roku ma ich być dziesięć.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram