Mediq nie tylko dla farmaceutów

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 lipca 2010
Kategoria:
Mediq_PhotoFirma pomogła otworzyć aptekę inwestorowi spoza branży. Pierwsza placówka franczyzowa typu greenfield została uruchomiona w miniony weekend w Krakowie.

Jest to trzecia apteka franczyzowa należąca do sieci. Pierwsze dwie to apteki, które już wcześniej funkcjonowały na rynku.

– Nasza oferta skierowana jest zarówno do nowych inwestorów jak i do działających aptek. W przygotowaniu są już kolejne inwestycje typu greenfield, ale myślę, że na koniec roku nie będa one stanowić więcej niż połowę naszych aptek franczyzowych. Bowiem zainteresowanie naszą siecią ze strony farmaceutów posiadających już swoje apteki także jest bardzo duże – powiedział portalowi FranczyzawPolsce.pl Mikołaj Nałęcz, dyrektor rozwoju biznesu w Mediq Polska.

Przyłączenie do sieci działającej apteki z pewnością jest dużo tańsze. Nakłady ograniczają sie do drobnych prac adaptacyjnych, których koszt kożdorazowo określany jest indywidualnie. W przypadku nowych inwestycji koszty mogą być bardzo różne, szacuje się jednak, że powinny się one zamknąć w przedziale od 100 do 500 tys. zł. Zależne jest to m.in. od stanu wyjściowego lokalu i jego powierzchni.

– Nasza oferta jest jednak skonstruowana tak, żeby nawet przy bardzo wysokich nakładach franczyzobiorca uzyskał zwrot z inwestycji maksymalnie w trzy lata – podkreśla Mikołaj Nałęcz.

Mediq chce mieć na koniec tego roku 10 obiektów franczyzowych. Później rozwój sieci ma przyspieszyć. W przyszłym roku pod szyldem Mediq powinno zacząć działalność nie mniej niż 20 kolejnych aptek.

Przypomnijmy, że firma ma także ok. 200 placówek własnych, w których testowała koncept. Działają one w czterech formatach: apteka uliczna, osiedlowa, szpitalna i w centrum handlowym. Daje to firmie dużą przewagę konkurencyjną w zakresie wiedzy o prowadzeniu biznesu w różnym otoczeniu oraz o dopasowaniu do niego odpowiedniego asortymentu i narzędzi marketingowych. Firma Mediq Polska jest częścią ACP Pharma, międzynarodowego dystrybutora farmaceutyków.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram