McDonalds gorzej oceniany przez franczybiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 lipca 2014
Kategoria:
McDonalds gorzej oceniany przez franczybiorców

Z tegorocznej edycji raportu Janney Capital Markets wynika, że franczyzobiorcy sieci McDonald's są największymi pesymistami, od momentu gdy zaczęli być pod tym względem badani. Prowadzący restauracje pod jednym z największych światowych brandów są niezadowoleni m.in. ze zmian w menu, które mocno się rozrosło, z natłoku ofert specjalnych i tymczasowych, trudnego otoczenia gospodarczego i błędów marketingowych.

Jak poinformowała telewizja CNBC, w najnowszej ankiecie Janney Capital Markets franczyzobiorcy wypowiedzieli się na temat swoich przewidywań na najbliższe miesiące dotyczących sprzedaży i wyników. W skali od 1 (całkowity pesymizm) do 5 (całkowity optymizm) średnio wskazali tylko 1,84. To najgorszy rezultat od czasu rozpoczęcia tego typu badań w 2003 r.

Janney przewiduje, że w czerwcu br. sprzedaż w lokalach McDonald's w Stanach Zjednoczonych spadła o 2,6%. W zapowiedziach na lipiec mówi się o spadku rzędu 1,8%.

McDonald's ma aktualnie w USA najgorszą passę od marca 2003 r. Fast-foodowa sieć zanotowała spadki sprzedaży w sześciu z siedmiu miesięcy do maja 2014 r. Wyjątkiem był kwiecień, w którym sprzedaż pozostała bez zmian względem tego samego miesiąca w 2013 r.

Tymczasem – według relacji menadżerów McDonald's – w Polsce sieć szybkiej obsługi ma się dobrze. Jak mówił nam wcześniej Krzysztof Stępień, franchising supervisor McDonald’s Polska co roku przybywa około 20-25 nowych lokali. I takie tempo ma być utrzymane w najbliższej przyszłości. 

Liczba restauracji rośnie, mamy dobrą strategię rozwoju. Chcemy zwiększać udział licencjobiorców w zarządzaniu restauracjami. Szukamy więc utalentowanych przedsiębiorców, którzy są gotowi zainwestować w długoterminową współpracę, rozwijać się wraz z nami, zarabiać i wnosić wartościowy wkład do całego systemu – opowiadał Krzysztof Stępień.

INK 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram