McDonald’s zasili lokale zieloną energią 

Data dodania: 13 marca 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: McDonald’s

PKP Energetyka, piąty na polskim rynku sprzedawca energii elektrycznej, zawarł z McDonald’s Polska umowę na sprzedaż energii elektrycznej do restauracji tej sieci w całym kraju. Energia będzie dostarczana zarówno do obiektów korporacyjnych sieci, jak i lokali franczyzowych. 

Wszystkie obiekty korporacyjne będą zasilane energią elektryczną pozyskaną z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Zawarty kontrakt jest największą transakcją w zakresie sprzedaży zielonej energii w dotychczasowej historii PKP Energetyka. Takie rozwiązanie wpisuje się w proekologiczną politykę McDonald’s stanowiąc ważne uzupełnienie dotychczasowych działań firmy w obszarze optymalizacji zarządzania zużyciem energii i recyklingu odpadów.

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na proekologiczne rozwiązania, również w przypadku zakupu energii elektrycznej. Wykorzystywanie energii z OZE pozwala chronić środowisko naturalne poprzez redukcję emisji CO2 do atmosfery. Z roku na rok PKP Energetyka rozwija się na rynku sprzedaży zielonej energii. Dzięki współpracy z McDonald’s Polska wchodzimy w 2015 rok podpisując największą jak do tej pory umowę na dostarczenie energii wytworzonej z wykorzystaniem OZE. To dla nas dobry prognostyk na cały rok – mówi Wojciech Szwankowski, członek zarządu PKP Energetyka.

Tomasz Kurpiewski, szef działu ochrony środowiska McDonald’s Polska dodaje z kolei, że w ramach realizacji działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego firma stara się identyfikować wszelkie obszary, w których można zastosować nowoczesne rozwiązania sprzyjające środowisku naturalnemu.

Programy zmniejszające zużycie wody i energii, inicjatywy w dziedzinie segregacji i recyklingu odpadów, projekty promujące zachowania proekologiczne wśród naszych pracowników i gości to konkretne przykłady takich działań – zaznacza.

W Polsce odnawialne źródła energii zaspokajają około 11% (dane za 2012 r., źródło: Eurostat) zapotrzebowania na energię. Unia Europejska zakłada do 2020 roku  20-proc. udział zielonej energii w ostatecznym jej zużyciu. Polska w 2015 roku powinna osiągnąć 15-proc. próg. Rozwój wykorzystywania OZE jest jednym z najważniejszych kierunków Polityki Energetycznej Polski do 2030 roku.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram