McDonald' s zapowiada przyspieszenie ekspansji

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 lutego 2009
Kategoria:
mcdonalds_fotka.jpg

Choć w polskich firmach powszechny jest dziś  pesymizm, to nie brak podmiotów, które nie tylko nie wstrzymują rozwoju, ale wręcz myślą o jego przyspieszeniu. Do najbardziej optymistycznych firm w sektorze handlu i usług należy McDonald’s Polska.  – podaje „Puls Biznesu”.

mcdonalds_fotka.jpgJak czytamy w dzienniku, mimo symptomów ogólnego spowolnienia gospodarczego, polskiej sieci McDonald’s cały czas przybywa klientów. Świadczą o tym wyniki finansowe. Przychody firmy McDonald’s Polska, prowadzącej 2/3 z  222 działających w Polsce lokali McDonald’s (pozostałe to obiekty franczyzowe), wzrosły w 2008 r. o 15 proc. do 883 mln zł, wobec 769 mln rok wcześniej. Piotr Jucha, dyrektor generalny McDonald’s Polska w wypowiedzi dla gazety zaznacza, że firma zdecydowanie zwiększa też zyski. W 2008 r. wypracowała 80 mln zł zysku netto, o 34 proc. więcej niż w 2007 r. (60 mln).

Jucha podaje, iż w 2008 roku sieć McDonald’s uruchomiła 10 lokali, finalizowane są umowy na kolejnych kilka. Spodziewa się on, że w następnych 3-5 latach liczba restauracji w Polsce może wzrosnąć nawet o 50 proc. Spółka nie zakłada załamania sprzedaży, wręcz odwrotnie, planuje utrzymanie tendencji wzrostowej.

Eksperci cytowani w „Pulsie Biznesu” są zdania, że na spowolnieniu gospodarczym mogą zyskać fast foody. Spowodowane jest to faktem, iż konsumenci o utrwalonych przyzwyczajeniach będą wybierać tańszą ofertę.
- Tak silna marka jak McDonald’s nie musi obawiać się kryzysu - twierdzi Andrzej Krawczyk z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych, firmy zajmującej się doradztwem biznesowym. - Polacy chętnie jadają poza domem i nawet w cięższych czasach, raz na jakiś czas zdołają zdecydować się na posiłek w restauracji McDonald’s -  dodaje A. Krawczyk.

Agnieszka Grabuś, 24 lutego 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram